Torba dla zwierzaka

Torba dla zwierzaka

22-01-2023

Podróż z pupilem to zabawna i bardzo ciekawa przygoda. Właściciel nie tylko z ciekawości obserwuje reakcje swojego pupila, ale i z przyjemnością chce pokazać mu świat. Zadbajmy jednak o to, aby droga była spokojna i niemęcząca dla zwierzaka.

Nie warto szukać torby na zasadzie: "im tańsza tym lepsza". Jeśli cena torby jest niska, to najprawdopodobniej do jej produkcji użyto niskiej jakości materiałów, które szybko się rwą lub pękają, wydają nieprzyjemne zapachy, które mogą spowodować u twojego pupila problemy ze zdrowiem. Chusty kupuj tylko w sprawdzonych firmach z branży zoologicznej.

Przestronnie i świeżo

Pierwszą rzeczą, o którą musicie zadbać jest to, że zwierzakowi w torbie musi być wygodnie, ponieważ może w niej spędzić znaczną część czasu. Zwierzak powinien mieć możliwość siedzenia w naturalnej pozycji, nie zginając karku. Potrzebna jest do tego pojemna torba. Zwierzę nie może odczuwać na sobie presji, dlatego ściany powinny być szczelne i nie powinny opadać.

Należy koniecznie zadbać o to, aby "podłoga" torby dla zwierzaka była również bardzo trwała. Ważne jest, aby czworonożny przyjaciel leżał na prostej powierzchni, a nie wpadał w niego jak w hamak. Jest to bardzo ważne nie tylko dla wygody, ale i dla naturalnego położenia kończyn, kości i stawów. Tym bardziej, jeśli twój pupil nie jest już młodym zwierzakiem.

W torbie powinna być dobra wentylacja. Jedna lub kilka ścianek powinny mieć przynajmniej część uszytą ze specjalnego materiału przepuszczającego powietrze. Zazwyczaj takie miejsce służy również jako okno i jest dobrym źródłem światła. Jeśli wybieracie solidne nosidełko, to nie warto kupować tego, które całe pokryte jest małymi otworami. Takie nosidełko nie będzie dla zwierzaka wygodne.

Wygodny fotel

Jeżeli wybieracie do podróży z pupilem torbę-nosidełko, dobrze się jej przyjrzyjcie i przymierzcie. Powinna mieć bardzo dobre pasy, które nie będą wrzynać się w ramiona lub plecy. Ważne jest również, aby mały uchwyt był wygodny dla twojej dłoni. Powinien być z wysokiej jakości materiału i nie powinien ocierać i powodować pocenia dłoni.

Przed zakupem torby poproście sprzedawcę, aby umieścił w niej coś przypominającego wagą waszego zwierzaka. Zobaczcie, czy pasy wygodnie leżą na ramionach, czy nie potrzebujecie dodatkowej podpory. Ważne, aby pasy były dopasowane do wzrostu. Najlepiej, aby torba ze zwierzęciem była pod ręką lub pod pachą, na wysokości pasa.

Tapczany, dywaniki, hamaki

Dobry producent zawsze daje w komplecie z torbą niezbędne akcesoria np. do przewozu fretek potrzebne są specjalne hamaki, gdzie gryzoń może spać lub po prostu relaksować się. Do transportu kotów na dnie kładzie się miękkie leżanki, które są odporne na ostrzenie pazurów zwierząt. Spełniają one dwie funkcje: są łóżkiem i drapakiem dla kota.

Dla psów wybieramy leżanki, kanapy z bardziej grubej i wytrzymałej tkaniny. Ponadto w tym zestawie powinna być smycz, która przypinana jest za pomocą karabińczyka do pasa, pozostawiając wolne ręce właściciela. Czasami z torbami i pojemnikami sprzedawane są turystyczne miski na jedzenie. Zdarza się, że zestaw zawiera butelki i specjalne pojemniki na wodę.

Zasady transportu

Prawie we wszystkich firmach transportowych są ograniczenia dotyczące wielkości pojemników dla zwierząt. Dlatego, zanim wyruszycie na zakup torby, bardzo dokładnie zapoznajcie się z regulaminem przewoźnika, z których usług będziecie korzystać. Szczególnie, jeśli jest to podróż zagraniczna.

Przeczytaj także: Opieka nad kotem bez sierści

<< POWRÓT

❤️ ❤️ ❤️

Ty także możesz wspierać działania Fundacji dla zwierząt Puszatek, dzięki czemu więcej psów i kotów ze schronisk znajdzie nowy kochający dom!

Przekaż darowiznę na rzecz Fundacji:

1. Wpłaty o tytule "Darowizna" na konto Fundacji: 79 1140 2004 0000 3102 8079 8178

2. Wpłaty za pośrednictwem bramki płatniczej: WPŁAĆ

Dziękujemy!