Wiek
2 lat
Miasto
Józefów (k. Warszawy)
HEKTOR.
Młody około 2-letni, energiczny, postawny pies.
Jego okazała sylwetka oraz atrakcyjna aparycja przykuwają uwagę z daleka.
Ale jak to duży pies, budzi początkowy respekt. I wydaje się, że nie wszystkim spotykanym ludziom potrafi
... więcej podarować kredyt zaufania. Niektórym osobom śle ostrzeżenia, zwłaszcza mężczyznom.
Jednak gdy zaufa, ochoczo daje się zabrać na spacer do lasu. A w lesie? W lesie zaczyna zachowywać się jak beztroski szczeniak. Skacze i biega jak szalony robiąc okrążenia w przyśpieszeniu bolida Formuły 1. Musicie uwierzyć na słowo wygląda to imponująco. Kopie dołki, tarza się w mchu i bawi patykami.
Jednocześnie chodzenie na smyczy ma nieźle opanowane ;) Nie ciągnie, no chyba że zobaczy jakieś zwierzę nieopodal. Nie ważne czy to pies, sarna, czy zając ... A jest niezwykle czujny i spostrzegawczy.
Potrafi być mimo wszystko posłuszny, gdy nic go nie rozprasza. Nie wykazuje zniecierpliwienia podczas przerwy w marszu. Po prostu kładzie się i spokojnie czeka na hasło do drogi.
Lubi być głaskany i nagradzany ;)
Wymaga konsekwencji w prowadzeniu. W nowym domu powinien mieć jasno wyznaczone reguły. A wiele wskazuje na to, że jest mądrym psem i umiejętne szkolenie może sprawić mu wiele satysfakcji ;)
Stosunek do innych zwierząt pozwala sądzić, że to raczej pies jedynak. Dla pewności warto jednak to sprawdzić. Na dotychczasowych spacerach nie wykazywał zbytniej sympatii do mijanych psów.
Praca z behawiorystą jak najbardziej wskazana, jeśli ktoś się nie czuje na tyle pewnie w wychowaniu psów z problemami.
Uwaga! Hektor potrafi umiejętnie pokonywać ogrodzenia także w żadnym wypadku NIE(!) nadaje się do kojca jako pies typowo stróżujący.
Bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem i jeśli już zaufa to będzie się czuł na tyle swobodnie, że sam będzie się dopominał o uwagę i pieszczoty.
Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.
kontakt:
wolontariuszka Ania clio255@wp.pl 698 307 526
wolontariuszka Daria 501 445 885
mniej