*wiek: ok. 4 lata;
*wielkość: 35 cm
*waga: 14 kg
*główne cechy: grzeczny, przytulas, łagodny, sprytny, zaradny
* filmik www.youtube.com/shorts/dwzRlKhnPCQ
Jestem pięknym, kudłatym kundelkiem. W schronisku byłem początkowo bardzo przera
... więcejony nową sytuacją, byłem bardzo nieufny i bałem się spotkania z człowiekiem.
Z czasem troszkę się uspokoiłem i pozwoliłem zabrać na spacer.
Z dala od schroniska odzyskałem wiarę w siebie i w to, że moje życie będzie jeszcze lepsze.
Do tej pory błąkałem się po wsi, musiałem być często przeganiany, bo doskonale wiem, jak uciec – nie ma takiego sprytnego człowieka, któremu nie prześliznę się między nogami.
Gdy się czegoś przestraszę lub poczuję się zagrożony – ucieknę bez pytania.
W kontakcie z człowiekiem okazuję się ogromnym przytulasem, kocham być głaskany, lubię, gdy ktoś czesze moje puchate futerko.
Ładnie chodzę na smyczy, idę spokojnie, bardzo miło jest spędzać ze mną czas.
Mam uległą naturę – w boksie jakiś czas mieszkałem z innym samcem i w ogóle sobie nie wchodziliśmy w paradę.
W nowym domu mogę zamieszkać z innym przyjaźnie nastawionym psem lub suczką.
**
🐾🐾🐾 Stowarzyszenie Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze
Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska , Mazowsze- tu głównie robimy adopcje. Pies szuka domu w całej Polsce - jest w schronisku w woj. lubelskim. Jeśli ktoś nie może przyjechać po psa, organizujemy transport (po pozytywnej procedurze adopcji). 🐾🐾🐾
***
🐾🐾🐾 Kontakt w sprawie adopcji: Pon-Sob. 8:00- 18:00; Ndz. 10:00-16:00.
Jeśli nie odbieramy – proszę napisać SMS z prośbą o przesłanie ankiety adopcyjnej. Pisz / dzwoń nr tel. 691742265 lub 607 119 526 🐾🐾🐾
🐾🐾🐾
Zasady adopcji :
1. Przed każdą adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna.
2. Obowiązuje podpisanie umowy adopcji.
3. Pies / suczka przed wydaniem do adopcji zostanie poddana zabiegowi kastracji (sterylizacji). Zabieg jest przeprowadzany na koszt schroniska. Przed zabiegiem kastracji/sterylizacji przeprowadzane są badania psa. Jeśli stan zwierzęcia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu adoptujący zobowiązuje się do przeprowadzenia zabiegu w terminie do trzech miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka zabieg jest obowiązkowy po osiągnięciu odpowiedniego wieku zwierzęcia.
4. Wiek zwierzęcia jest podawany orientacyjnie na podstawie oceny uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego.
5. Pies przebywa w schronisku w Lublinie. W przypadku adopcji poza województwo i jeśli adoptujący nie może zjawić się osobiście, zapewniony będzie transport zwierzęcia.
6. Opis charakteru psa jest sporządzany na podstawie obserwacji w schronisku. Zachowanie zwierzęcia może ulec zmianie w warunkach domowych, za co nie ponosimy odpowiedzialności. Należy pamiętać, że pies to istota żywa, często po trudnych doświadczeniach – potrzebuje czasu, aby zaaklimatyzować się w nowym domu.
7. Adoptujący zobowiązuje się pracować z psem, zapewnić mu codzienną porcję ruchu (dostosowaną do wieku i możliwości zwierzęcia), przyzwyczaić go do nowej sytuacji. Jeśli nowy właściciel nie czuje się gotowy na ewentualne trudności (pies może niszczyć, załatwiać się w domu, chorować, mieć trudności w pozostawaniu samemu w domu) należy przemyśleć decyzję o adopcji.
8. Adopcja psa to zobowiązanie na lata. Pies to czująca istota żywa.
mniej