Wiek
10 lat
Miasto
Choszczno (k. Szczecina)
IMIĘ - ROKI CL-79
W SCHRONISKU OD - 08/25
PŁEĆ - PIES
KASTRACJA/STERYLIZACJA - TAK
ROK URODZENIA - 2015/16
RASA, WIELKOŚĆ - MIESZANIEC, ŚREDNI/DUŻY - 21kg
REAKCJA NA LUDZI - NEUTRALNA/POZYTYWNA
REAKCJA NA PSY - NEGATYWNA
REAKCJA NA KOTY - NEGA
... więcejTYWNA
STOSUNEK DO DZIECI - DO WERYFIKACJI
RUCH ULICZNY/HAŁAS - NEUTRALNY
TEMPERAMENT - ENERGICZNY, AKTYWNY
Rościsław Balboa znany w pewnych kręgach jako Rocky tudzież Roki jest wyjątkowo nietuzinkowym psem. Takim co to patrzysz i nie wiesz ile psów widzisz i co aktualnie robią.
Z przodu - piękna, masywna głowa, trochę jakby buldożek i amstaff w jednym? Tylko to umaszczenie i sylwetka, której widok z boku raczej kieruje nas ku owczarkom belgijskim. No bez wątpienia kundel z niego, ale na pewno nie bury.
Trafił do schroniska jako porzucony, prawie z chaty, ale chata go nie chce. Może to i dobrze, dzięki temu ma szansę na lepszą.
Widać, że lubił samotnie się szwendać, chodzenie na smyczy jest dla niego zupełnie nowe. To znaczy nie tak całkiem bo już parę tygodni rzeźbimy w relacje i wspólne włóczęgostwo, trochę czasu jednak minie zanim będzie nakolankowym misiempysiem, pewnie coś około trzeciej inkarnacji;). To po prostu nie ten typ osobowości.
Uwielbia harce na polach, spacery z nim to prawdziwa frajda jeśli ma się taki sam vibe do życia - że “ahoj przygodo, “gdzie oni tyle czasu są”, “znowu polazł z tym psem na cały dzień”, “jak to w góry/nad morze jedziecie, przecież byliście tydzień temu” - jeśli to was łączy to się dogadacie.
Uczy się chłopak lubić człowieka, być kulturalnym w obejściu i w relacji z psami. To ostatnie to raczej droga przez mękę i za wiele nie uda się w tej dziedzinie osiągnąć. Póki co wymagamy kultury na mijankach i jest coraz lepiej.
Z miastem ma totalny luz, nic go nie stresuje, a wszystko ciekawi. Na etapie nauki chodzenia na smyczy ma to swoje minusy, ale niech nie przysłonią nam plusów w postaci zerowego lęku przed życiem i światem. To naprawdę ogromna zaleta.
Jakbym miała krótko i zwięźle to bym powiedziała, że Roki to taki psi zawadiaka, wszak imię zobowiązuje. Aktywny i ciekawy wszystkiego, mocny, pewny siebie w środowisku - taki co to wszędzie był wszystko widział, na posterunku policji nie raz się tłumaczył z nocnych eskapad. Bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu. Szuka ludzi podobnych do siebie, ale kryminalna przeszłość nie jest wymagana.
Jego wymarzona chata jest bez innych zwierząt, jeśli dzieci to już starsze, a najlepiej samotny pies pozna samotnego człowieka - na dobre i na złe.
Kto wchodzi?
Roki jest wykastrowany, ma około 10 lat (wiek mentalny 5), czeka w schronisku Choszcznie. Dajcie mu szansę. Chętnie przekażę więcej informacji, pomogę w zapoznaniu - wolontariuszka Karolina tel/Whatsapp - 501051386mniej