Wiek
5 lat
Miasto
Czartki (k. Łodzi)
Bajer znalazł się w zupełnie nowej sytuacji, której jeszcze do końca nie rozumie. To wrażliwy pies, który potrzebuje czasu, by zaufać i poczuć się pewnie wśród ludzi. Na razie ostrożnie obserwuje otoczenie, a jego opiekunowie starają si
... więceję dotrzeć do niego w sposób spokojny i nieinwazyjny.
Nie jest jeszcze gotowy na długie spacery – smycz budzi w nim lęk, przez co na razie nie potrafi czerpać przyjemności z przechadzek. Hałas go stresuje, a smakołyki, które dla wielu psów są motywacją, dla niego są czymś zupełnie obcym. Widać, że potrzebuje więcej czasu i cierpliwości, by zacząć ufać ludziom i otworzyć się na świat.
Dla kogo będzie odpowiednim psem?
Bajer potrzebuje spokojnego, wyrozumiałego opiekuna, który da mu przestrzeń do stopniowego oswajania się z nową rzeczywistością. To nie pies, który od razu przybiegnie na zawołanie – wymaga pracy, cierpliwości i delikatnego podejścia. Jeśli masz doświadczenie z psami lękowymi lub jesteś gotów nauczyć się, jak z nimi pracować, Bajer może stać się Twoim wyjątkowym towarzyszem.
Najlepiej odnajdzie się w domu, gdzie nie ma nadmiaru bodźców – spokojna przestrzeń, cierpliwy człowiek i czas to klucz do jego serca. Nie jest psem dla każdego, ale dla kogoś, kto zdecyduje się mu pomóc, może stać się wyjątkowym przyjacielem.
Waga : 23kg
Smycz : nie
Stosunek do psów : pozytywny
Kastracja/Sterylizacja : tak
Został odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany, zarejestrowany w bazie Safe Animal.mniej