Puszatek.pl

Janusz Chabior i Batman 11 stycznia 2015

Janusz Chabior i Batman
Zdjęcie: filmweb.pl
Lubiany polski aktor, który wcielił się między innymi w rolę Leona w serialu „Komisarz Alex” czy redaktora naczelnego w serialu „Na Wspólnej”, zaadoptował bezdomnego psa. Szczęśliwcem okazał się jeden z jego czworonożnych partnerów z planu filmowego do „Kilka prostych słów”, który po zakończeniu zdjęć został przez niego przygarnięty.

Jak przyznaje aktor, cała historia była dosyć przypadkowa i zakończyła się happy end-em dla potrzebującego zwierzaka. Batman – bo tak się wabi owy wybraniec – został specjalnie wypożyczony z jednego ze schronisk, by akompaniować Januszowi w filmie. Między psem i aktorem od razu nawiązała się bardzo silna nić porozumienia i po zakończeniu kręcenia zdjęć Janusz po prostu nie mógł od tak pozwolić na odwiezienie go z powrotem do schroniska - został on więc przez niego przygarnięty i znalazł w ten sposób nowy, długo oczekiwany, szczęśliwy dom.

Sam aktor, ze względu na charakter swojej pracy, który wiąże się z częstymi podróżami, nie rozważał wcześniej posiadania czworonożnego przyjaciela. Jednak po spotkaniu ze wspaniałym zwierzakiem wszystko się zmieniło i teraz praktycznie nie mogą się ze sobą rozstać. Razem nie tylko podróżują, lecz piesek przychodzi także z aktorem na próby do teatru, gdzie ma przygotowywane posłanie na fotelach dla widowni.

Losy Batmana nie zawsze jednak układały się tak różowo. Piesek trafił do schroniska w bardzo złym stanie i zastanawiano się nawet nad jego uśpieniem. Przeszedł 10 operacji i w jakiś cudowny sposób wrócił do zdrowia. Choć ma jedynie 3 łapy, chodzenie nie sprawia mu większych problemów.

Od czasu przygarnięcia psa Janusz Chabior gorąco wspiera inicjatywy adoptowania zwierząt ze schronisk. Podkreśla, że zwierzęta tak jak ludzie, potrzebują dużo ciepła, czułości i miłości, za co także potrafią się odwdzięczyć.

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.