Puszatek.pl

cykor

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 2 lata
  • WIELKOŚĆ duży
  • MIASTO Zielona Góra
  • TELEFON 68... Pokaż numer telefonu 68 353 55 85

Cykor przyjechał do nas na początku stycznia z innego schroniska. Psiak był nieufny, bał się wszystkich. Nie było mowy o ubraniu go w szelki i wzięciu na spacer. Jednak zakochała się w nim jedna z wolontariuszek i po kilku tygodniach przesiadywania z psiakiem w kojcu, zachęcona przez innego wolontariusza – zdobyła się na odwagę, ubrała psiakowi szelki i poszli na pierwszy spacer. To było 14 lutego, w Walentynki. Tak zaczęła się przygoda Cykora, który na długich spacerach poznaje świat od tej nowej, lepszej strony. Początkowo na spacerach Cykor był jeszcze nieco strachliwy, bał się samochodów, biegających ludzi czy innych psiaków. Ale to się zmienia, Cykor się otworzył, jest bardzo ciekawski, a innych psiaków przestał się bać – zdarza mu się je zaczepiać i obszczekiwać, choć nie ma w tym agresji, raczej ciekawość, chęć przywitania się czy zabawy. Na szczęście jest dość posłuszny, a odpowiednio poprowadzony przez opiekuna będzie psiakiem idealnym. Na schroniskowym wybiegu bowiem Cykorek zachowuje się wzorowo, nie zaczepia innych psiaków i z radością bawi się z opiekunem. Wiosną Cykorek brał udział w szkoleniu z NOSEWORK i po trudnych początkach okazał się być wzorowym uczniem. I, choć wciąż jest psiakiem delikatnym, to równocześnie jest bardzo bystry i chłonny wiedzy. Szukamy dla Cykorka opiekuna aktywnego i doświadczonego, który zapewni psiakowi sporą dawkę ruchu i będzie kontynuował pracę z nim, tak, aby Cykor mógł w pełni i z radością korzystać z życia.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

mezo_photo

MezoMiasto: Wejherowo

Mezo ponownie trafił do schroniska we wrześniu 2021 roku. Była właścicelka opowiadała o nim ze łzami w oczach. Mówiła, że jest kochanym, przytulaśnym psiakiem, który świetnie dogaduje się z kotami i z psami, o ile nie zostanie sprowokowany. W domu zachowuje czystość i jest grzeczny, pod warunkiem, że blisko jest jego ulubiony człowiek... Niestety, kiedy miłość jego życia, znika za drzwiami, Mezo wpada w panikę... Skacze po meblach i drzwiach próbując je otworzyć. Potrafi też niegrzecznie zachować się wobec małoletnich członków rodziny... Zdarza mu się w nich wbiec, a czasami delikatnie uszczypnąć. Mezo móglby zamieszkać w kojcu, ale tylko i wyłącznie zadaszonym, gdyż jest zwinny jak wiewiórka i z łatwością pokonuje wszystkie przeszkody. Dziś już wiemy, że chłopak zakochuje się nad życie i każda sekunda, spędzona samotnie, kruszy mu serduszko. Może gdyby trafił do domku, gdzie jest już jakiś inny, towarzystki psiak, lepiej znosiłby wyjścia właściciela? Mezo ma około 8 lat. Jest wykastrowany, zdrowy i czeka... Czeka na drugą szansę... Mezo przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce k. Wejherowa. W sprawie adopcji prosimy o kontakt pod numerem telefonu : 607 540 557 lub mail dabrowka@otoz.pl ------------------------------------------------ POMÓŻ NAM POMAGAĆ Jeśli nie możesz adoptować psa, kota - adoptuj wirtualnie , przekaż 1% podatku ( Krajowy Rejestr Sądowy : KRS 0000069730 ), zostań wolontariuszem lub prześlij darowiznę pieniężną na konto schroniska : OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce Dąbrówka Młyn 30 , 84-242 Luzino PKO BP: 74 1020 1853 0000 9602 0068 7616 Psiaki i kociaki będą Ci wdzięczne...
PłećON Wiek8 lat Wielkośćduży
bajkał_photo

BajkałMiasto: Zielona Góra

Bajkał trafił do nas z miejscowości Jeziory, gmina Świebodzin. W pierwszym kontakcie jest bardzo ostrożny, przez kraty może obszczekiwać lub schować się do budy. Potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się do nowej osoby, w pierwszym kontakcie może być niepewny, nie można robić przy nim nic na siłę, to on musi zdecydować czy chce kontaktu. W stosunku do znajomych, zaufanych osób jest nastawiony przyjacielsko, z chęcią nawet daje brzuszek do głaskania. Jest bardzo przekupny, uwielbia wszelkiego rodzaju smaki i tym można zaskarbić sobie jego sympatię. Na widok człowieka z szalkami zaczyna się radosny taniec - skacze na człowieka, wszędzie go pełno, niecierpliwi się przy ubieraniu, bo już chciałby wyskoczyć z kojca i iść na spacerek. Uwielbia długie przechadzki po lesie, podczas których zachowuje się bardzo grzecznie, jest usłuchany, czasem jedynie zdarzy mu się pociągnąć. W lesie bardzo dokładnie eksploruje teren, większość czasu idzie z nosem przy ziemi, sam z siebie nie szuka kontaktu z człowiekiem, jednak zawołany z chęcią przyjdzie. Lubi moczyć się w strumyku, ale tylko łapki, moczenie brzuszka nie jest dla niego. Uwielbia tarzać się w śniegu, jest tym zachwycony. Nie lubi kotów. Z psiakami dogaduje się różnie, z suczkami w większości wita się przyjaźnie, jednak nie każda mu się spodoba i może wtedy niezbyt miło obszczekać drugiego czworonoga. Potrzebuje jasno wyznaczonych zasad od samego początku, w przypadku gdy coś mu się nie spodoba Bajkał da jedno ostrzeżenie i za następną próbą użyje ząbków. Bardzo nie lubi grzebania mu przy misce lub jedzeniu, będzie wtedy tego bronić. Nie nadaje się do dzieci. Poszukujemy dla Bajkała odpowiedzialnego i kochającego domu, w którym właściciel zrozumie potrzeby psa i będzie kontynuować pracę pod okiem specjalisty.
PłećON Wiek8 lat Wielkośćśredni

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.