Puszatek.pl

fabio

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 14 lat
  • WIELKOŚĆ średni
  • MIASTO Zielona Góra
  • TELEFON 68... Pokaż numer telefonu 68 353 55 85

W dniu 26.03.2021 trafił do nas psiak z Zielonej Góry, całe swoje życie mieszkał z ludźmi, którzy ze względu na wiek oraz stan zdrowia nie mogli się dłużej psiakiem opiekować. Fabio dał się nam poznać jako cudowny, przytulaśny starszy pan - choć w schroniskowym boksie zdaje się nie czuć bardzo źle, my widzimy, jak bardzo temu przywykłemu do przebywania w domu psu brakuje człowieka i wygód...

PODOBNE ZWIERZAKI

mediana_photo

MedianaMiasto: Zielona Góra

Mediana błąkała się przez kilka miesięcy i nie dawała się złapać. Kiedy w końcu trafiła do schroniska była przerażona całym światem, na widok człowieka uciekała do budy i nie pozwalała do siebie podejść. Z czasem powolutku zaczęła oswajać się z obecnością człowieka, zjadać od niego smaczki i pozwalać na delikatny dotyk. Obecnie Mediana bardzo cieszy się na widok zaufanej osoby i uwielbia spędzać z nią wspólnie czas. Dzięki pracy zaangażowanych wolontariuszy, po roku dała sobie założyć szelk i teraz coraz lepiej radzi sobie na smyczy, po lesie na ogół idzie grzecznie i dużo węszy. Sporo rzeczy ją wciąż stresuje, a przestraszona może próbować ucieczki. Zazwyczaj nerwowo reaguje na napotkanych ludzi i inne psy, ale stopniowo przekonuje się, że nic jej nie grozi. Do psów w bliższym kontakcie jest raczej pozytywnie nastawiona, choć trochę onieśmielona. Bardzo boi się głośnych hałasów, gdy usłyszy blisko huk, może próbować uciec nie zważając na to, że może sobie zrobić krzywdę. Jednak wystarczy, że jest przy niej osoba, której ufa i już hałasy nie są takie straszne. Na ten moment boi się samochodów oraz zamkniętych pomieszczeń, zapiera się z całej siły przed przejściem przez drzwi. Mediana nie jest agresywna, ale przy przekraczaniu jej granic przez osoby, którym nie ufa, może odstraszyć ząbkami. Natomiast jak już uda się zdobyć jej zaufanie, to staje się psem wpatrzonym w swego opiekuna, szuka w nim oparcia i pozwala na wiele, w tym założenie kagańca i zaprowadzenie do weterynarza. Lubi bawić się z człowiekiem i chętnie poddaje się pieszczotom, najchętniej jednak leży po prostu przy człowieku i wycisza się. Mediana szuka domu cierpliwego, spokojnego, który zrozumie jej potrzeby i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Trzeba zdawać sobie sprawę, że Mediana jest psem lękowym i mocno wycofanym do obcych ludzi, przed adopcją więc będzie potrzebowała dłuższego zapoznawania.
PłećONA Wiek8 lat Wielkośćduży

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.