Puszatek.pl

diana

  • PŁEĆ ONA
  • WIEK 4 lata
  • WIELKOŚĆ mały
  • MIASTO Zielona Góra
  • TELEFON 68... Pokaż numer telefonu 68 353 55 85

Czasem historia psa jest zapisana w jego przerażonych oczach, drżącym, skulonym ciele i przeraźliwych dźwiękach, które wydaje na widok człowieka. Taką ją poznaliśmy, kiedy trafiła do schroniska, po śmierci właściciela. Rozdygotana garstka nieszczęścia, której mrożący krew w żyłach skowyt niósł się po całym schronisku, ilekroć ktoś zbliżał się do krat jej kojca. Nigdy czegoś takiego wcześniej nie słyszeliśmy i nic tak nie rozrywało naszych uszu i serc jednocześnie. Nie wiemy, co ją spotkało wcześniej, ale jej przeszłość, chociaż owiana tajemnicą, to odkrywa karty bólu i krzywdy jakie doznała. Dzisiaj odważniejsza, jednak wciąż krucha i delikatna. Nauczyła się jednak ufać człowiekowi. Strach zastąpiła radość na widok człowieka. Dotyk dłoni, w końcu przynosi przyjemność i ukojenie. Diany serce można odkryć okazując jest spokój, cierpliwość i zrozumienie. Praca z nią jest niczym spacer po kruchej tafli lodu. Potrzebuje czasu, wrażliwości ze strony człowieka. Taki, który zajrzy jej głęboko w oczy i dostrzeże cierpienie z przeszłości, które spróbuje wymazać cierpliwością. Suczka ma cztery lata, jest malutka. Uwielbia spaceru i czułości ze strony ludzi, którym zaufa.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

avalon_photo

AvalonMiasto: Zielona Góra

Avalon został przywieziony z gminy Świebodzin. Był przywiązany na działkach ogrodowych grubym, ciężkim łańcuchem. Pies miał pilnować posesji, na której nikogo nie było. Przyjechał wystraszony, nierozumiejący, gdzie i dlaczego się znalazł. Małymi krokami przekonuje się, że człowiek to nie samo zło. Gdy ktoś podchodzi pod jego boks nieśmiało merda ogonkiem, a gdy ktoś mu się nie spodoba na pewno porządnie go obszczeka, nie życzy sobie kontaktu z obcymi osobami, potrafi zareagować na nie agresją, co z pewnością jest spowodowane lękiem. Jest psiaczkiem bardzo skrzywdzonym, który potrzebuje cierpliwego i konsekwentnego opiekuna. Na inne psiaki reaguje gwałtownie, boi się również ruchu miejskiego, przejeżdżającychc samochodów - tak jakby nigdy tego nie poznał i teraz reagował paniką na widok nieznanego. Avalon w schronisku czuje się źle, całym sobą zapiera się przed powrotem do boksu po spacerze, niechęć do powrotu tam jest tak silna, że wolontariusze kupili mu specjalnie wzmacniane szelki, ponieważ psiak w panice próbował się wyszarpywać, gdy widział, że nadchodzi czas powrotu do schroniska... Wszelkie zabiegi higieniczne i weterynaryjne budzą w nim ogromny strach i jest w stanie bronić się przed nimi z całych sił. Dla osób, którym zaaufał, ten strachulec jest ogromnym przytulakiem, uwielbiającym wspólne spacery i każdego rodzaju aktywność, przychodzącym nieśmiało po przytulanie, jednak wciąż strzegącym swoich granic. Avalon to bardzo delikatny i sprzywdzony zwierzak, jednak jego agresywne reakcje w momencie poczucia zagrożenia, sprawiają, że nadaje się do domu bez dzieci, z opiekunami doświadczonymi, pracującymi wedle wskazówek behawiorysty.
PłećON Wiek13 lat Wielkośćduży

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.