Puszatek.pl

miniu

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 8 lat
  • WIELKOŚĆ duży
  • MIASTO Zielona Góra
  • TELEFON 68... Pokaż numer telefonu 68 353 55 85

Miniu trafił do nas 26/03/2021r., z Gminy Otyń. Został odebrany interwencyjnie. Ostatnie pół roku życia spędził przykuty krótkim łańcuchem do ściany piwnicy. Trafił do nas zakołtuniony, brudny, wystraszony i agresywny. Nie pozwalał do siebie podejść. O dotyku mogliśmy tylko pomarzyć. O dziwo Miniu zaczął odpoczywać w schronisku, nie reagował na sąsiednie szczeki, nie zrywał się na widok przechodzących ludzi. Łapał promienie słońca w boksie, wystawiał pyszczek zza krat przyglądając się psom na wybiegu. Udało nam się wyjść na pierwszy spacer i od tamtej pory Miniu bezdyskusyjnie czeka w kojcu na kolejne wyjście. Pobyt w Schronisku znosi w miarę dobrze jednak widać, że potrzebuje więcej ruchu i pracy z człowiekiem. Pozwala bez problemu zapiąć się na smycz. W lesie trzyma dystans, ale idzie pewnie i widać, że sprawia mu to przyjemność. Jest bardzo spokojny podczas leśnych przechadzek. Bardzo szybko zaakceptował nowe osoby. Cały czas boi się gwałtownych ruchów. Uwielbia smaczki i w ten sposób najłatwiej do niego dotrzeć. Nie zabiega zbytnio o kontakt z człowiekiem, ale jeśli kogoś zna, pozwala na dotykanie. Lubi wodę i przestrzeń. Czeka na spokojnego opiekuna, który postara się zrozumieć jego potrzebę przestrzeni. Tylko czas leczy rany i to jest tutaj bardzo istotne.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

pędzik_photo

PędzikMiasto: Kielce

Pędzik- to psiak nieuchwytny do tej pory. Bardzo sprytny i przebiegły. Prawdopodobnie nigdy nie miał kontaktu ze smyczą, gdyż przy próbach zapięcia bronił się i gryzł smycz, lecz teraz nasz Pędzik zmienił się o 180 stopni!. Wystarczyło kilka spacerów aby otworzył się na ludzi i nowe doświadczenia. Coraz częściej prosi o głaski. Na smyczy chodzi bardzo ładnie, nie ciągnie. Jednak czasem boi się tego, czego nie zna. Gwałtowne ruchy czy głośne dźwięki wciąż mogą sprawić, że się wystraszy, jednak bardzo dzielnie stara się to znosić. Na widok człowieka merda ogonkiem, nie jest już tak zdystansowany jak kiedyś, teraz chętnie podchodzi do znanych mu osób czekając na czułości, obcych obserwuje ciekawsko z legowiska. Jest bardzo inteligentnym psem. Akceptuje inne psiaki, szczególnie suczki, które dzięki niemu szybciej otwierają się na ludzi i warunki w schronisku! Jego pyszczek sprawia wrażenie uśmiechniętego, czasem wystraszonego, ma bardzo charakterystyczny i niepowtarzalny pyszczek. Uważnie obserwuje otoczenie i wyraźnie jest zainteresowany tym, co dzieje się dookoła. Pędzik nadaje się do spokojnego, wyrozumiałego domku, czeka na rodzinę, która pokocha go i będzie przygotowana na pracę z nim aby stał się jeszcze odważniejszy. Jedyne czego potrzebuje to własny, spokojny kąt, gdzie będzie czuć się bezpiecznie. Jak najbardziej nadaje się do domu z innym psiakiem po wcześniejszym zapoznaniu. Data urodzenia: ~2014 Waga: 12kg
PłećON Wiek7 lat Wielkośćmały

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.