Puszatek.pl

szanghaj

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 5 lat
  • WIELKOŚĆ średni
  • MIASTO Nowy Dwór Mazowiecki
  • TELEFON 79... Pokaż numer telefonu 795 845 242

Imię: Szanghaj Rasa: mix Ur.: 2016 r Płeć: samiec Wielkość: średni Waga: ok. 20 kg Szanghaj to nieśmiały średniaczek znaleziony na terenie gminy Otwock. Trafił do schroniska w dniu 06.09.2021r. Psiak jest zestresowany i onieśmielony nieznanym otoczeniem. Musimy dać mu trochę czasu na aklimatyzację, poznanie środowiska i nowych opiekunów. Na razie piesek nie wykazuje chęci do zawierania bliższych znajomości z człowiekiem. Piesek nie potrafi chodzić na smyczy. NIE KUPUJ – ADOPTUJ ! PIES, KTÓRY TRAFIA DO NASZEGO SCHRONISKA, OBJĘTY JEST 14-DNIOWĄ KWARANTANNĄ. Jeśli w tym czasie nie odbierze go właściciel, pies zostanie: zaszczepiony, zaczipowany, wykastrowany i będziemy szukać dla niego nowego opiekuna. ------------------------------------------- Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety dostępnej na naszej stronie, zgoda na wizytę przed/po- adopcyjną, podpisanie umowy adopcyjnej. Dane kontaktowe do opiekunów: 795 845 242 Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych www.fundacjapsom.pl

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

mimi_photo

MimiMiasto: Włocławek

Mówi się, że koty mają 9 żyć. Oczywiście nie jest to prawdą – koty, tak jak inne zwierzęta, żyją tylko raz. Czasami jednak doświadczenia tego jednego życia mogłyby starczyć dla kilku innych... Mimi trafiła do nas 24 grudnia, trochę jak prezent gwiazdkowy na ostatnią chwilę. Pojawiła się z uszkodzonym okiem i przypiętą łatką dzikiego, agresywnego kota. Dopiero w trakcie pobytu w naszym schronisku okazało się, że koteczka nie słyszy. Uszkodzenie oka i brak słuchu bardzo mocno ograniczają zdolności poznawcze Mimi i czynią z niej kotkę niepełnosprawną, a do tego nerwową. To, co początkowo brano za agresję, okazało się strachem i próbą poradzenia sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Ponadto w trakcie badań okazało się, że koteczka cierpi na FIV (koci wirus upośledzenia odporności). To z kolei oznacza, że Mimi mogłaby przekazać wirusa innym kotom... a one przez swoje zachowania mogłyby ją stresować i narażać na zakażenie innymi chorobami. Dlatego Mimi nie może przebywać w towarzystwie innych zwierząt, chyba że współdzieliłyby z nią chorobę. Aktualnie Mimi jest jedynym kotem z FIV w schronisku. Przez chorobę jej świat ograniczył się do niewielkiej klatki. Głuchota i uszkodzenie wzroku sprawiają, że kotka z dnia na dzień staje się coraz bardziej nerwowa – każde poruszenie klatki, każda wibracja, każda wizyta pracownika, każdy obcy zapach i każdy dotyk – są przyczyną stresu... Dlatego tym bardziej zależy nam, aby Mimi jak najszybciej znalazła odpowiedni dom. Dom, w którym odpowiedzialni ludzie będą rozumieć, z jak dużymi ograniczeniami koteczka musi się mierzyć. W którym nie będzie małych dzieci, znienacka naruszających jej osobistą przestrzeń. W którym nie będzie innych zwierząt, które by jej zagrażały i dla których sama mogłaby stanowić zagrożenie. W którym nikt nie będzie jej uszczęśliwiał na siłę. W którym dostanie swobodę decyzji, czy woli uciąć sobie drzemkę w ukryciu, czy na ludzkich kolanach. W którym będzie mogła powolutku otwierać się na człowieka i po prostu być sobą. Mimi w schronisku zarejestrowana jest pod numerem 3863/170/20 Posiada szczepienia przeciwko chorobom wirusowym oraz wściekliźnie. Jest po zabiegu sterylizacji.
PłećONA Wiek1 rok Wielkość-

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.