Puszatek.pl

soraja

  • PŁEĆ ONA
  • WIEK 11 msc
  • MIASTO Zielona Góra
  • TELEFON 68... Pokaż numer telefonu 68 353 55 85

Kotka trafiła do nas 21.06.2021.

PODOBNE ZWIERZAKI

buczi_photo

BucziMiasto: Warszawa

Buczi nie jest psem dla każdego, dlatego bardzo prosimy o dokładne przeczytanie tego opisu. Mimo niezaprzeczalnie cudownej urody, Buczi nie jest puchatą kulką do tulenia i miziania. Buczi jest u nas od kwietnia 2020 roku. To długo jak na tak pięknego psa i mimo, że mamy z nim stały kontakt, nawet dla nas Buczi wciąż jest psem zagadkowym i nie udało nam się go jeszcze poznać do końca. Przez czas, który Buczi spędził w schronisku, bardzo dużo z nim pracowaliśmy i wciąż to robimy. Buczi uczył się kagańca, szelek, smyczy. Wciąż uczy się człowieka i relacji z nim. Na swój pierwszy schroniskowy spacer wyszedł dopiero pod koniec sierpnia 2020 roku i wszystko wskazuje na to, że to był to jego pierwszy spacer na smyczy. Buczi nie jest psem kontaktowym, trudno jest nawiązać z nim relację. Nie garnie się do człowieka, mało zabiega o jego uwagę. Do obcych mu ludzi i nowych sytuacji jest nieufny. Na spacerach ignoruje osobę z nim spacerującą. Interesują go wówczas głównie zapachy. Na smyczy spaceruje ładnie, ale w obecności innych psów zaczyna się buntować i stawiać opór. Niestety nie reaguje wtedy na próby odwołania czy przysmaki. Zachowujemy jednak spokój i ostrożność i spacerujemy z Buczim równolegle z przyjaznymi psami, uczymy go, że te relacje mogą być naprawdę fajne. Schroniskowy wybieg jest jedynym miejscem, gdzie Buczi jest w stanie zareagować na człowieka. Sposobem na niego są wtedy przysmaki, po które chętnie przychodzi i zjada je z ręki. Dla osób nowo poznanych Buczi trzyma spory dystans, ale jest ich ciekaw. Lepsze relacje utrzymuje z kobietami niż z mężczyznami czy dziećmi. Przy próbach głaskania, poprawiania szelek Buczi wysyła jasne i bardzo czytelne sygnały, że mu to nie odpowiada. O dotyk ludzkiej ręki zabiega dopiero wówczas, gdy zostanie wypracowana z nim solidna relacja. Dla Bucziego szukamy domu z doświadczeniem w opiece nad dużymi psami, domu który zna się na szkoleniu psów, nastawionego na systematyczne przychodzenie do niego, spacery i zdobywanie zaufania. Nawiązanie relacji z Buczim oraz praca z nim są kluczowe, dlatego musi to być dom cierpliwy, który będzie w stanie poświęcić Bucziemu czas i zapracować na jego zaufanie. Buczi powinien mieszkać w domu, w którym nie ma dzieci. ------- Ze swojej strony, w trakcie i po adopcji zapewniamy nieodpłatne wsparcie behawiorysty. kontakt: Adopcję prowadzi Aneta, tel. 600 320 292 mail: a.lekawska.was@gmail.com
PłećON Wiek5 lat Wielkośćduży
fokus_photo

FokusMiasto: Warszawa

FOKUS Ten piękny i młody pies trafił do naszego schroniska na jesieni 2016 roku. Nie znamy jego historii, ale z pewnością ze strony człowieka nie spotkało go nic dobrego.. Początkowo był przerażony sytuacją- spędzał ukryty w budzie prawie cały czas, tak że wielu wolontariuszy nie wiedziało o jego istnieniu. Jednak Fokus pod wpływem kontaktu zaczyna powoli otwierać się na ludzi, ostrożnie podchodzi po smakołyki i nieśmiało merda ogonem na widok znajomych twarzy. Uczy się chodzić na smyczy, w ostatnich tygodniach miał po raz pierwszy szansę wyjść poza betonowe mury schroniska i poczuć zapach lasu. Fokus, pomimo ogromnego lęku, nie wykazuje objawów agresji, jest bardzo delikatny. Piesek szuka cierpliwego i doświadczonego domu, który obdarzy go miłością i nauczy zaufania w stosunku do ludzi. Płeć: samiec ur. ok 2015 Wielkość: średni Kastracja: Brak Kontakt w sprawie adopcji/domu tymczasowego: wolontariuszka Zuzanna 508 904 936, Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej: httpa//kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.
PłećON Wiek3 lata Wielkośćśredni

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.