Puszatek.pl

kuba

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 4 lata
  • WIELKOŚĆ średni
  • MIASTO Poznań
  • TELEFON 66... Pokaż numer telefonu 665 054 582

Pies przywieziony z gminy Kamieniec 13 października 2020r. Ma około 3 lat, jest zadbany, przyjacielski w stosunku do człowieka. Kuba zgadza się z psami. Potrafi chodzić na smyczy. Jest miłym owczarkowatym psiakiem. Kuba najlepiej dogaduje się z Bystrym, często razem się bawią i ganiają.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

petros_photo

PetrosMiasto: Warszawa

Petros trafił do schroniska w 2018 razem z sunią Salmą. Psy pełniły rolę nocnych stróżów na terenie firmy, więc nie miały zbyt wiele relacji z ludźmi i wymagały socjalizacji od podstaw. Nauczyły się chodzić na smyczy, przestały traktować wszystkich obcych jako intruzów na swoim terenie, a przede wszystkim doceniły pieszczoty bliskie relacje z ludźmi. Wiosną Salma znalazła nowy dom, a Petros niestety został sam w schroniskowym boksie. Socjalizacja Petrosa jest już na takim etapie, że nadaje się do adopcji, ale będzie to wymagało trochę zaangażowania od nowych opiekunów. Swoim schroniskowym wolontariuszom Petros pozwala na wszelkie pieszczoty i sam wykłada się brzuchem do góry żeby go drapać. Obce osoby toleruje na swoim terenie, ale próby zbyt bliskich relacji kończą się niezadowolonym poburkiwaniem. Na przyjaźń z Petrosem trzeba sobie zasłużyć, ale to głównie kwestia wspólnie spędzonego czasu i przyzwyczajenia do wzajemnej obecności. Petros mieszkał całe życie z Salmą, więc zapewne mógłby zamieszkać z sunią, ale bywa w tych relacjach dominujący. Z większymi i średnimi psami byłoby trudniej ułożyć relacje, za to dość dobrze reaguje na małe pieski - chyba nie traktuje ich jako poważnych przeciwników i dlatego obwąchuje się z nimi przyjaźnie. Najlepiej gdyby Petros trafił do domu z ogrodem, gdzie przez pierwsze dni mógłby sobie swobodnie chodzić i przyzwyczajać się do nowego otoczenia i ludzi. Ale i tak adopcja wymagałaby kilku przyjazdów do schroniska i wspólnych spacerów w celu zapoznania. Nowi opiekunowie powinni mieć doświadczenie z psami, umieć odczytywać psie emocje i zachowania - głównie chodzi o początkowy okres zapoznania i pobyt w nowym otoczeniu. Adopcja Petrosa nie będzie należała do najprostszych, ale ci którzy go znają od początku i widzą jak zmienił się z niedostępnego, warczącego na wszystkich burka podwórkowego, w pieszczocha, który cieszy się na widok wolontariuszy i nie może się doczekać spaceru, wiedzą jaki potencjał tkwi w tym pięknym psie. kontakt: Adopcję prowadzą: Grzegorz, 603 975 592 mail: grzegorz.sulima@gmail.com oraz Ada, 503 181 696 mail: adadabkowska@o2.pl
PłećON Wiek5 lat Wielkośćduży

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.