Puszatek.pl

brego

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 10 lat
  • WIELKOŚĆ duży
  • MIASTO Puławy
  • TELEFON 66... Pokaż numer telefonu 667 706 607

Brego to wbrew pozorom delikatny pies, który nie radzi sobie w schronisku. Hałas, stres ogromnie go przytłoczyły, przez co nie radzi sobie z emocjami- jego ,,radość,, jest nieokiełznana. Po wyciszającym spacerze potrafi się uspokoić. To naprawdę mądry pies, który szybko się uczy. Musi tylko trafić do domu, który zrozumie, że nie można podbijać jego emocji. Mimo jego energii szukamy mu domu, który zapewni mu spokojne spacery, na których Brego będzie mógł się wyciszyć. Sam prosi o głaskanie, gdy jest gotowy… Widać, że uwielbia dotyk człowieka ale jest to dla niego trudne (prawdopodobnie przez jego przeszłość). Brego ładnie chodzi na smyczy, super pilnuje się bez. Akceptuje inne psy, najlepiej żeby w domu był inny- zrównoważony zwierz. Brego jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pn.-pt. 8:00-16:00; sb.-nd. 8:00-12:00) pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy 535 936 060.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

mimi_photo

MimiMiasto: Włocławek

Mówi się, że koty mają 9 żyć. Oczywiście nie jest to prawdą – koty, tak jak inne zwierzęta, żyją tylko raz. Czasami jednak doświadczenia tego jednego życia mogłyby starczyć dla kilku innych... Mimi trafiła do nas 24 grudnia, trochę jak prezent gwiazdkowy na ostatnią chwilę. Pojawiła się z uszkodzonym okiem i przypiętą łatką dzikiego, agresywnego kota. Dopiero w trakcie pobytu w naszym schronisku okazało się, że koteczka nie słyszy. Uszkodzenie oka i brak słuchu bardzo mocno ograniczają zdolności poznawcze Mimi i czynią z niej kotkę niepełnosprawną, a do tego nerwową. To, co początkowo brano za agresję, okazało się strachem i próbą poradzenia sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Ponadto w trakcie badań okazało się, że koteczka cierpi na FIV (koci wirus upośledzenia odporności). To z kolei oznacza, że Mimi mogłaby przekazać wirusa innym kotom... a one przez swoje zachowania mogłyby ją stresować i narażać na zakażenie innymi chorobami. Dlatego Mimi nie może przebywać w towarzystwie innych zwierząt, chyba że współdzieliłyby z nią chorobę. Aktualnie Mimi jest jedynym kotem z FIV w schronisku. Przez chorobę jej świat ograniczył się do niewielkiej klatki. Głuchota i uszkodzenie wzroku sprawiają, że kotka z dnia na dzień staje się coraz bardziej nerwowa – każde poruszenie klatki, każda wibracja, każda wizyta pracownika, każdy obcy zapach i każdy dotyk – są przyczyną stresu... Dlatego tym bardziej zależy nam, aby Mimi jak najszybciej znalazła odpowiedni dom. Dom, w którym odpowiedzialni ludzie będą rozumieć, z jak dużymi ograniczeniami koteczka musi się mierzyć. W którym nie będzie małych dzieci, znienacka naruszających jej osobistą przestrzeń. W którym nie będzie innych zwierząt, które by jej zagrażały i dla których sama mogłaby stanowić zagrożenie. W którym nikt nie będzie jej uszczęśliwiał na siłę. W którym dostanie swobodę decyzji, czy woli uciąć sobie drzemkę w ukryciu, czy na ludzkich kolanach. W którym będzie mogła powolutku otwierać się na człowieka i po prostu być sobą. Mimi w schronisku zarejestrowana jest pod numerem 3863/170/20 Posiada szczepienia przeciwko chorobom wirusowym oraz wściekliźnie. Jest po zabiegu sterylizacji.
PłećONA Wiek1 rok Wielkość-

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.