Puszatek.pl

mimi

  • PŁEĆ ONA
  • WIEK 1 rok
  • MIASTO Włocławek
  • TELEFON 54... Pokaż numer telefonu 54 233 20 21, 530 779 523

Mówi się, że koty mają 9 żyć. Oczywiście nie jest to prawdą – koty, tak jak inne zwierzęta, żyją tylko raz. Czasami jednak doświadczenia tego jednego życia mogłyby starczyć dla kilku innych... Mimi trafiła do nas 24 grudnia, trochę jak prezent gwiazdkowy na ostatnią chwilę. Pojawiła się z uszkodzonym okiem i przypiętą łatką dzikiego, agresywnego kota. Dopiero w trakcie pobytu w naszym schronisku okazało się, że koteczka nie słyszy. Uszkodzenie oka i brak słuchu bardzo mocno ograniczają zdolności poznawcze Mimi i czynią z niej kotkę niepełnosprawną, a do tego nerwową. To, co początkowo brano za agresję, okazało się strachem i próbą poradzenia sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Ponadto w trakcie badań okazało się, że koteczka cierpi na FIV (koci wirus upośledzenia odporności). To z kolei oznacza, że Mimi mogłaby przekazać wirusa innym kotom... a one przez swoje zachowania mogłyby ją stresować i narażać na zakażenie innymi chorobami. Dlatego Mimi nie może przebywać w towarzystwie innych zwierząt, chyba że współdzieliłyby z nią chorobę. Aktualnie Mimi jest jedynym kotem z FIV w schronisku. Przez chorobę jej świat ograniczył się do niewielkiej klatki. Głuchota i uszkodzenie wzroku sprawiają, że kotka z dnia na dzień staje się coraz bardziej nerwowa – każde poruszenie klatki, każda wibracja, każda wizyta pracownika, każdy obcy zapach i każdy dotyk – są przyczyną stresu... Dlatego tym bardziej zależy nam, aby Mimi jak najszybciej znalazła odpowiedni dom. Dom, w którym odpowiedzialni ludzie będą rozumieć, z jak dużymi ograniczeniami koteczka musi się mierzyć. W którym nie będzie małych dzieci, znienacka naruszających jej osobistą przestrzeń. W którym nie będzie innych zwierząt, które by jej zagrażały i dla których sama mogłaby stanowić zagrożenie. W którym nikt nie będzie jej uszczęśliwiał na siłę. W którym dostanie swobodę decyzji, czy woli uciąć sobie drzemkę w ukryciu, czy na ludzkich kolanach. W którym będzie mogła powolutku otwierać się na człowieka i po prostu być sobą. Mimi w schronisku zarejestrowana jest pod numerem 3863/170/20 Posiada szczepienia przeciwko chorobom wirusowym oraz wściekliźnie. Jest po zabiegu sterylizacji.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

misiek_photo

MisiekMiasto: Warszawa

kontakt: wolontariuszka Zuza 660 262 988 wolontariuszka Małgośka 608 315 461 Misiek vel Amur to pręgowany pies w typie amstaffa. Jego wiek oceniono na ok. 6 lat. Pomimo problemów skórnych (niegroźnych guzków i narośli na łapkach) Misiek jest psem niezwykle radosnym i kochającym ludzi. Jak to amstaff ma niespożytą energię, uwielbia biegać, a w zabawie potrafi się „nakręcać” i trudno mu się uspokoić. Po kastracji Misiek trafił do hotelu dla psów, gdzie mieszka w ogrzewanym pokoiku i już nie musi marznąć na mrozie. Ma zapewnione codzienne kilkukrotne spacery i opiekę właścicieli hoteliku, pod ich okiem wycisza się i dochodzi do siebie po schronisku. Szukamy dla Miśka aktywnego, rozsądnego, mądrego opiekuna, znającego specyfikę rasy. Pies zdecydowanie wymaga pracy i nauki, ale jest niezwykle pojętny i wpatrzony w opiekuna – powinno udać się go wspaniale wyszkolić, ma nawet zadatki na psa sportowego! Z powodu wielkiej energiczności nie nadaje się obecnie do domu z małymi dziećmi, nie toleruje też innych zwierząt. To jednak bardzo kochany, przyjazny i wesoły psiak, który na pewno wniesie do domu swojego opiekuna dużo radości. płeć: pies ur. ok. 2010 r. (?) wielkość: duży kastracja: tak Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. kundellos.pl/ankieta-adopcyjna/ Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Nie wydajemy psów na łańcuch! Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.
PłećON Wiek4 lata Wielkośćduży

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.