Puszatek.pl

dama

  • PŁEĆ ONA
  • WIEK 2 lata
  • MIASTO Dyminy (k. Kielc)
  • TELEFON 41... Pokaż numer telefonu 41 361 67 24

DAMA to urocza kicia, która do schroniska trafiła wraz z kociakami. Kicia jest bardzo miziasta i towarzyska. Załatwia się do kuwetki. Nie lubi innych kotów, prycha na nie nawet z daleka, ale w nowym domku może się to zmienić. Data urodzenia: ~2018 Waga: 3,8kg Więcej informacji o zwierzaku można uzyskać, kontaktując się z biurem Schroniska pod nr tel.: 41-361-67-24 w godz. 8-16

PODOBNE ZWIERZAKI

pacu/Dziubu_photo

Pacu/DziubuMiasto:

Historia Pako jest niezbyt zachęcająca, ale spokojnie, nie wszystko jest oczywiste i łatwe do oceny. 19 maja 2013 roku otrzymaliśmy wezwanie o psie, który zaatakował właściciela, on w obronie dźgnął psa kilkakrotnie w kark. Pako żył, natychmiast został przewieziony do weterynarza. Rany zostały zaszyte, psiak otrzymał leki przeciwbólowe. Nasunęło się pytanie: co zrobić z tak potencjalnie agresywnym psem? Postanowiliśmy dać mu szansę i nie skreślać po jednym ataku, właściciel sam przyznał, że wcześniej był to spokojny i łagodny zwierzak. Czy bez powodu Pako zaatakował? Musiało się wydarzyć coś co zostanie dla nas tajemnicą. Pogryziony właściciel twierdził, że chciał zabrać Pako coś z pyska. Mogło być tak, że psiak źle odczytał zamiar swojego pana i w strachu ugryzł, kiedy otrzymał pierwszy cios odpowiedział dalszym atakiem. Jak sobie poradziliśmy z Pako? Początkowo podchodziliśmy do niego z dużym dystansem, ciężko zaufać zwierzakowi, który już raz pokazał swoją siłę. Na szczęście przez 1,5- roku jakie on przebywa w naszym schronisku nie stało się nic niepokojącego. Po pewnym czasie przekonaliśmy się, że Pako jest wspaniałym, łagodnym, towarzyskim, ale i wrażliwym psem. Lubi być głaskany, przytulany jednak wszystko musi odbywać się delikatnie i bez krzyków, nagłych ruchów, ponieważ pewnie przez traumatyczne przeżycie Pakuś zwyczajnie boi się, że coś nagłego może sprawić mu ból. Pako jest dużym psem, prawdopodobnie mix boksera i/lub mastiffa o umaszczeniu złotym z czarną kufą i białym krawatem. Jest w wieku około 7 lat. Po kilkakrotnych obserwacjach psiaka w różnych sytuacjach przez behawiorystę ostatecznie stwierdzono, że Pako jak najbardziej może zostać przeznaczony do adopcji! Wspaniała wiadomość.
PłećON Wiek6 lat Wielkośćduży

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.