Puszatek.pl

smerfik

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 11 lat
  • WIELKOŚĆ duży
  • MIASTO Dyminy (k. Kielc)
  • TELEFON 41... Pokaż numer telefonu 41 361 67 24

SMERFIK to psiak, który trafił do nas z Białogonu. Psiak został przygarnięty przez bezdomnego Pana, który sam potrzebował pomocy... Kiedy w końcu tą pomoc otrzymał, musiał rozstać się ze swoim czworonożnym przyjacielem. Smerfik początkowo zupełnie nie rozumiał sytuacji w jakiej się znalazł. Mnóstwo obcych ludzi i pełno innych psów dookoła... Z lęku zrodziła się agresja... Nie pozwolił zabierać się na spacery, unikał kontaktu z ludźmi. Smerfik cały czas liczył na to, że lada moment pojawi się jego Pan, który dzielił się z nim jedzeniem i u którego boku czuł się bezpiecznie. Mijały kolejne dni, Smerfik powoli tracił nadzieję. W końcu zapomniał o swojej przeszłości i postanowił dać sobie szansę na nowy dom... Przestał być wrogo nastawiony do opiekunów i z dnia na dzień przekonywał się do nich. Założenie obroży, głaskanie i pierwsze spacery to początek jego drogi... Aktualnie Smerfik jest psiakiem kochającym kontakt z człowiekiem ( podczas sprzątania cały czas próbuje rozdawać buziaki :D ) i uwielbiającym spacery - bardzo ładnie chodzi na smyczy! Nie toleruje niestety innych psów ani kotów dlatego w nowym domku musi być jedynakiem. Smerfik będzie idealnym stróżem i świetnym przyjacielem! Najlepszy byłby dla niego domek z ogrodem. Jest średniej wielkości psiakiem. W schronisku przebywa od 2016 roku. Smerfik ma problemy ze stawami, dostaje suplementy. Jest też na karmie typu Light. Data urodzenia: ~2010 Waga: 25kg Więcej informacji o zwierzaku można uzyskać, kontaktując się z biurem Schroniska pod nr tel.: 41-361-67-24.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I SPOTKAJ SIĘ ZE ZWIERZAKIEM

Akceptuję warunki przetwarzania moich danych osobowych

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA MIEJSCA I TERMINU SPOTKANIA

PODOBNE ZWIERZAKI

lucky_photo

LuckyMiasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Imię: Lucky Rasa: mix Ur.:2009 Płeć: Pies Wielkość: duży waga: 30 kg Lucky jest wesołym, pogodnym psiakiem. Bardzo cieszy się podczas zakładania obroży, ponieważ uwielbia spacery. Lucky umie chodzić na smyczy, choć w pierwszym momencie ciągnie, ponieważ chce jak najszybciej wyjść na spacer. Lucky jest psem dość energicznym. Psiak bardzo lubi inne psy. Świetnie dogaduje się z siostrą, z którą jest w boksie. Lucky kocha ludzi, kocha zabawy, zwłaszcza z piłką. Zabiegi pielęgnacyjne nie są mu obce. Lubi jak się go czesze, mizia za uszami. Do pełni szczęścia Luckiemu potrzeba człowieka. Czy spełnisz jego marzenie? Pies do adopcji będzie odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany, wykastrowany. Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety adopcyjnej dostępnej na naszej stronie zgoda na wizytę przed/po- adopcyjną, podpisanie umowy adopcyjnej. Dane kontaktowe do opiekunów: 795 845 242 Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych www.fundacjapsom.pl _______________________________________________________________________________________ Nie możesz adoptować? Możesz pomóc bezdomnym psom na inne sposoby: *zostań wirtualnym opiekunem psa z naszego schroniska http://www.fundacjapsom.pl/adopcje/jak-zostac-wirtualnym-opiekunem/ *kup kalendarz lub inny gadżet z naszego sklepiku http://www.fundacjapsom.pl/jak-nam-pomoc/kup-cos-w-sklepie/ *udostępnij/mów o nas https://www.facebook.com/Fundacja-Przyjaciele-Braci-Mniejszych-165209940189199/?fref=ts *przekaż darowiznę pieniężną - wspomóż dalszą budowę naszego schroniska http://www.fundacjapsom.pl/jak-nam-pomoc/wesprzyj-finansowo/ *przekaż dary rzeczowe, przekaż 1%, zbieraj nakrętki, ustaw naszą puszkę, zostań wolontariuszem http://www.fundacjapsom.pl/jak-nam-pomoc/
PłećON Wiek11 lat Wielkośćduży
timur_photo

TimurMiasto: Warszawa

Przeszłość Timura jest jak puzzle, które składamy w jedną całość. Chłopaczek w wieku szczenięcym doznał złamania kości udowej. Nikt mu wtedy nie pomógł - kość zrastała się sama, przebudowując cały staw kolanowy. Cały organizm - kości, ścięgna i mięśnie - dostosowały się do tej zmiany, by Timur mógł funkcjonować i funkcjonuje całkiem nieźle. Po kilku konsultacjach ortopedycznych ustaliliśmy, że można by było wykonać operację łapy, ale ryzyko niepowodzenia jest duże i groziłoby unieruchomieniem stawu kolanowego. Za parę lat ten zabieg będzie konieczny, na razie trzeba mądrze z nim postępować, by tylna łapka służyła jak najdłużej. Nie jest to łatwe zadanie, bo ciężko wytłumaczyć dorastającemu psu 'Nie biegaj' czy 'Nie skacz'. Na wybiegu Timur dokazuje ze swoją współlokatorką, ile sił w nóżkach. To jedyne chwile, gdy widzimy go beztroskiego i radosnego. Timur jest młodym psiakiem, ale życie go nie oszczędzało. Wszystko wskazuje na to, że był bity. Boi się mężczyzn, gwałtownych ruchów, kuli się i przywiera wtedy do ziemi. Straszne to i smutne, bo każdy z nas widzi, jaki to kochany i łagodny piesek. Timurek przez pewien czas był pod opieką schroniskowych behawiorystek, gdyż bał się smyczy. Teraz z ochotą wychodzi na spacery, jest ciekawski, dużo węszy i wesoło odpowiada na zaczepki swojej współlokatorki Telmy. Od czasu do czasu zerka na przewodnika, żeby sprawdzić czy tam na drugim końcu smyczy jest równie przyjemnie. Psy, których nie zna, najchętniej omija, zerkając trochę niepewnie. W kontaktach z nami jest onieśmielony i przestraszony, boi się, że może stać mu się krzywda. Czułością, delikatnością i smaczkami ;-) budujemy jego zaufanie i na to musi być przygotowany przyszły opiekun. Timur to nie piesek, który rzuci się z wdzięcznością w ludzkie ramiona, to piesek któremu trzeba udowodnić, że człowiek potrafi kochać, a nie krzywdzić. Szukamy więc dla niego rodziny gotowej dać mu dużo czasu na adaptację w nowych warunkach i przygotowaną finansowo na późniejszą operację łapki Timurka. Do adopcji w dwupaku - razem z Telmą (1210/19) Piesek pod opieką Grupy 7. Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt z wolontariuszką: Asią 693 120 248 i Beatą 517 593 013.
PłećON Wiek1 rok Wielkośćśredni
borowik_photo

BorowikMiasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Imię: Borowik Rasa: mix Ur.:2015 Płeć: pies Wielkość: średni Waga: ok. 18 kg Borowik to spokojny i sympatyczny psiak. Piesek żył w lesie z koleżanką i kolegą. Był najbardziej wycofany z całej trójki. Psiak obawiał się człowieka. Dziś Borowik śmiało podchodzi do ręki, daje się pogłaskać, śmiało bierze smaki. Widać, że obecność człowieka pomaga mu się otwierać, bardzo lubi jak się go dotyka. Borowik nie umie chodzić na smyczy. Widać, że bardzo go onieśmiela i stresuje obroża. Za to bez ekwipunku spacerowego bardzo szaleje, cieszy się. Borowik zasługuje na wspaniałe życie. Czy znajdzie się ktoś, kto da mu dom i pokocha? Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety dostępnej na naszej stronie, zgoda na wizytę przed/po- adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Dane kontaktowe do opiekuna: 795 845 242 Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych www.fundacjapsom.pl _______________________________________________________________________________________ Nie możesz adoptować? Możesz pomóc bezdomnym psom na inne sposoby: *zostań wirtualnym opiekunem psa z naszego schroniska http://www.fundacjapsom.pl/…/jak-zostac-wirtualnym-opiekun…/ *kup kalendarz lub inny gadżet z naszego sklepiku http://www.fundacjapsom.pl/jak-nam-pomoc/kup-cos-w-sklepie/ *udostępnij/mów o nas https://www.facebook.com/Fundacja-Przyjaciele-Braci-Mniej…/… *przekaż darowiznę pieniężną - wspomóż dalszą budowę naszego schroniska http://www.fundacjapsom.pl/jak-nam-pomoc/wesprzyj-finansowo/ *przekaż dary rzeczowe, przekaż 1%, zbieraj nakrętki, ustaw naszą puszkę, zostań wolontariuszem http://www.fundacjapsom.pl/jak-nam-pomoc/
PłećON Wiek5 lat Wielkośćśredni

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.