Puszatek.pl

astek i arko

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 6 lat
  • WIELKOŚĆ średni
  • MIASTO Gdynia
  • TELEFON 58... Pokaż numer telefonu 58 622 25 52

Spotkały się w czasie swoich samotnych wojaży po łąkach i lasach, a może razem uciekły z jednego domu? Skrzywdzone, na pewno, ale co je spotkało? Tego nie wiemy. Wspólnie tułały się po tym świecie, żyły z dnia na dzień, zjadły co znalazły, kałuża stanowiła luksusową miskę z wodą. Niestety nie potrafią powiedzieć co je spotkało. Dwa bezbronne porzucone psiaki. Odłowione w okolicach Wejherowa, trafiły do schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce, a potem zostały przewiezione do nas do schroniska OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni. Na w pół dzikie, wystraszone, wycofane głęboko za psychiczny mur. Początki były bardzo ciężkie, pieski były przerażone widokiem człowieka, próba dotyku kończyła się kałużą pod nogami, wyjście na spacer nie wchodziło w rachubę, próbowały przegryźć każdą smycz, którą próbowaliśmy zapiąć. Miotały się histerycznie, jakby walczyły o swoje życie, miały tylko siebie, tylko sobie ufały, my byliśmy obcy. Praca z oboma psiakami nadal trwa i mimo schroniskowych warunków, gdzie czasami jeden krok do przodu kończy się dwoma krokami wstecz, pieski zrobiły ogromny postęp. Obecnie chodzą na smyczy, dają się spokojnie głaskać, nawet weterynarz nie jest już taki straszny. Bardzo pomógł fakt, iż pieski nigdy nie przejawiały agresji względem człowieka, więc mogliśmy spokojnie pracować. Niestety, schronisko, nie ważne jak dobre, nigdy nie będzie miejscem gdzie będą się mogły otworzyć w pełni na człowieka. Arko i Astek mogą pójść do różnych domów! t. Zdecydowanie jednak muszą to być miejsca gdzie jest już pies, który pomoże im wejść w nowe życie, nauczy je zasad panujących w domu, jak również stanie się ich podporą w tym trudnym czasie. Przyszły opiekun powinien być cierpliwy, konsekwentny, spokojny i świadomy iż ta adopcja będzie bardzo trudna. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich problemów, które mogą się pojawić po adopcji, jednak wiemy że pojawi się ich kilka. Astek i Arko są wrażliwymi, delikatnymi psiakami i szukamy dla nich człowieka który będzie im przyjacielem i opiekunem, obdarzy je miłością i pozwoli im obdarzyć się uczuciem. Psiaki polecają się do adopcji w schronisku OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni.

PODOBNE ZWIERZAKI

iskierka_photo

IskierkaMiasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Imię: Iskierka Rasa: mix Ur. 2013 Płeć: samica Wielkość: mała Waga: ok. 8 kg Aktualizacja 11.05.2020r: Iskierka poczuła się pewnie, jest wesoła i pełna pozytywnej energii. Bardzo dobrze dogaduje się z koleżanką i kolegą z boksu. Jednak do bliskich kontaktów z człowiekiem nadal nie jest chętna. Do znanej osoby podejdzie, weźmie smaczka i szybciutko odejdzie na bezpieczną odległość. Niestety przez lata żyła jako bezdomny psiak, przeganiany przez ludzi i nie zaznała nic dobrego z ich strony. Jednak wciąż mamy nadzieję, że jeszcze przekonamy ją, że dotyk człowieka może sprawić dużo radości. Iskierka nie umie chodzić na smyczy. Szukamy dla niej domu z ogródkiem, najlepiej z psim towarzystwem. Nowy opiekun Iskierki musi być gotowy na długotrwałą pracę z psiakiem, mieć bardzo dużo cierpliwości i miłości dla tej małej ślicznotki. Iskierka to malutka, szorstkowłosa suńka znaleziona na terenie gminy Wołomin. Sunia nie miała chyba do tej pory kontaktu z człowiekiem albo spotkało ją z jego strony coś złego. Powolutku oswajamy ją z obecnością człowieka i są już pierwsze efekty. Pozwala się dotknąć i delikatnie pogłaskać, jeszcze niestety nie sprawia jej to przyjemności. Mamy nadzieję, że potrzeba tylko czasu a Iskierka przekona się do nas, przełamie swoje lęki i zacznie czerpać radość z kontaktu z człowiekiem. NIE KUPUJ – ADOPTUJ PIES, KTÓRY TRAFIA DO NASZEGO SCHRONISKA, OBJĘTY JEST 14-DNIOWĄ KWARANTANNĄ. Jeśli w tym czasie nie odbierze go właściciel, pies zostanie: zaszczepiony, zaczipowany, wykastrowany i będziemy szukać dla niego nowego opiekuna. - Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety dostępnej na naszej stronie, zgoda na wizytę przed/po- adopcyjną, podpisanie umowy adopcyjnej. Dane kontaktowe do opiekunów: 795 845 242 Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych www.fundacjapsom.pl
PłećONA Wiek7 lat Wielkośćmały

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.