Puszatek.pl

wiesio

  • PŁEĆ ON
  • WIEK 9 lat
  • WIELKOŚĆ mały
  • MIASTO Piotrków Trybunalski
  • TELEFON 44... Pokaż numer telefonu 44 732 59 49, 502 614 063

Wiesio, malutki, ok 4 lat, wykastrowany. Toleruje inne zwierzęta. bardzo spokojny, przyjaznie nastawiony. Wiesio boi się smyczy, uważamy ,że ma niemiłe wspomnienia związne z dotykiem szyji, nawet próba zapięcia mu smyczy kończy się atakiem paniki. Idelanym miescem dla Wiesia był by dom z ogrodem.

PODOBNE ZWIERZAKI

goro_photo

GoroMiasto: Józefów (k. Legionowa)

Goro przebywa w hoteliku dla zwierząt. GORO (wiek ok. 1.5 roku) to duży samiec trochę w typie kaukaza. Mieszka sam, w boksie z etykietą kwarantanny, choć w trakcie kilku miesięcy jego pobytu w schronisku nie ujawnił żadnych chorób. Na początku odstraszał agresywnym zachowaniem zza krat, teraz bardzo się uspokoił w porównaniu z wcześniejszym okresem - na widok człowieka ze smyczą kładzie się przy furtce i czeka na spacer, po wyjściu z boksu skacze jak szczeniak i próbuje lizać po twarzy, co przy tych gabarytach nie sprawia mu szczególnej trudności. Uwielbia biegać po lesie, zaprasza do wspólnej zabawy i bardzo chętnie uwala się u stóp nadstawiając brzuch do głaskania. Goro nie nadaje się dla osób bez doświadczenia w prowadzeniu asertywnych, charakternych psów. Najpoważniejszym wyzwaniem przy wyprowadzaniu Goro jest jego zachowanie po skończonym spacerze, przy powrocie do boksu - zaczyna histeryzować i nie pozwala odpiąć sobie smyczy. Ostrzega warcząc i kłapiąc zębami, przy dalszych próbach stopniowo eskaluje do chwytania za ręce. Pozostawiony na kilkanaście minut wycisza się i znowu układa przy furtce, czekając na pieszczoty i odpięcie smyczy. Goro jest bardzo ciekawy innych psów i ciągnie do nich bez agresji, ale jako stworzenie silne, masywne i kiepsko wychowane zniechęca do siebie zwierzaki, kiedy próbuje galopować prosto na nie. Nie wiadomo, jak zachowałby się w dłuższym kontakcie z innym czworonogiem. Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki, sterylizacja w odpowiednim wieku oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i po adopcyjne. Kontakt w sprawie adopcji: wolontariuszka Małgośka 608315461
PłećON Wiek3 lata Wielkośćduży
wolf_photo

WolfMiasto: Józefów (k. Legionowa)

ur. 2009r. - zam. ul.Strużańska 15 od pierwszych tygodni swego życia tu "wychowany" Ma tutaj swoją miskę albo stary poobijany garnek. Ma drewnianą budę. Betonowy boks. WOLF, choć niektórzy zwą go "po swojemu" Lupus albo Grey. A ludzie ?? A ludzie zwykli przechodzić mimo, "nie widząc" go ... I tak przez lata ... Jedynie pracownicy schroniska wykonują tuż obok niego swoje codzienne czynności: sprzątanie, wstawianie misek z jedzeniem, dolewanie wody, sprzątanie ... Raz na rok - szczepienie. I znowu codzienne sprzątanie, miska, woda ... Może ta monotonia trwałaby dalej, gdyby nie doszło do niefortunnego zbiegu okoliczności. Jeden z byłych pracowników tak bardzo bał się psów w boksie Wolfa i tak bardzo ich nie rozumiał, że nie umiał po prostu wstawić im jedzenia. On wnosząc do boksu miski z codzienną porcją karmy, straszył mieszkające tu psy ... Od tej pory Wolf boi się obcych i mężczyzn. Tak bardzo się boi, że często próbuje się bronić, choć nie ma żadnego realnego zagrożenia ... I tak Wolf dla niektórych jest "niewidzialny". Inni boją się go. A on wciąż boi się ludzi, nie zna głaskania, nigdy nie był na spacerze, nie widział lasu ... Przez ostatnie dwa lata dzielił wspólny boks z Amikiem i Danzelem. W końcu maja 2013 rozdzielono ich. Każdy trafił do innego kojca, do nowej współlokatorki. Wolf - do Elzy. Co go jeszcze w życiu czeka ?? ... Czy zdążymy obudzić jego ufność ?? Czy wcześniej starość zadrwi z naszej nadziei ?? Nie, Wolf coraz bardziej otwiera się na znanych mu ludzi , bierze smakołyki z ręki. Jego zaufanie jest kruche ,ale jest...Kibicujcie mu i nam. On na to zasługuje... jeśli chcesz poznać Wolfa, skontaktuj się z kimś z wolontariuszy: Agnieszka 504 720 956 Dorota - dorotabujwid@wp.pl PS W Józefowie jest kilkadziesiąt psów wychowanych w nieufności. Jedne urodziły się w 2010 i 2009, inne - w 2005, i 2004, i 2001 ... Już dawno nie są szczeniakami. Nie są rasowymi psami. Nie proszą o spacer, bo nigdy na spacerze nie byli .. Ba! nie znają obroży ani szelek. Boją się dotyku ludzkiej ręki. Bezdomni wychowankowie schroniska.
PłećON Wiek6 lat Wielkośćśredni

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.