Puszatek.pl

ZWIERZAKI DO ADOPCJI

burbon_photo

BurbonMiasto: Puławy

Burbon to jeszcze bardzo młody kocurek, który już zaznał bezdomności. Na pewno miał dom. Trafił do nas w miarę zadbany, oswojony. Co jednak sprawiło, że w największe mrozy błąkał się po mieście? Dlaczego nikt go nie szukał? :( Burbon to mentalnie jeszcze mały kociak, który uwielbia pogonić za wędką, czy piłką. Lubi głaskanie, ale po chwili, kiedy już mu się znudzi, lub znajdzie sobie ciekawe zajęcie daje znać, że już koniec ;) Nie przepada za innymi kotami w kociarni i skutecznie pokazuje im, że nie ma ochoty na kontakt.  Przy tym nie używa zębów, ani pazurów w stosunku do ludzi, czy kotów, nie jest agresywny. Słowo, które dobrze by go opisało to asertywny. Burbon potrzebuje własnego domu, wolnego od stresu, bezpiecznego. Z pewnością wniesie do niego wiele ciepła. Burbon jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Testy fiv/felv ujemne. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pn.-pt. 8:00-16:00; sb.-nd. 8:00-12:00) pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy pod nr 535 936 060. Do adopcji kota potrzebny jest dowód osobisty oraz transporter. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin. Adoptując kota ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań kota w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie zwierzęcia może ulec zmianie.
PłećON Wiek10 msc Wielkość-
felek_photo

FelekMiasto: Puławy

Felek jest małym, drobnym psem, który nie miał łatwo w życiu. Został porzucony w lesie, przyczepiony sznurkiem do drzewa :( Późniejszy dom nie poradził sobie z jego problemami. Zamiast pracy z Felkiem zapewnił kojec, który później zamienił na łańcuch. Teraz szukamy Felkowi nowego domu – tym razem domu prawdziwego i odpowiedzialnego. Felek potrzebuje czasu, by się do kogoś przekonać. Nie ufa obcym, potrafi pokazać zęby. Jednak gdy bardzo polubi już daną osobę, nie odstępuje jej na krok. Jest łagodny w stosunku do swojego opiekuna. Ładnie spaceruje, nie ciągnie na smyczy, pilnuje się bez smyczy, lubi być głaskany, dotyk. Bardzo lubi przebywać w pomieszczeniach i za każdym razem wzbrania się przed powrotem do swojego boksu… Zwykle dogaduje się z innymi psami, choć bywa o nie zazdrosny przy głaskaniu. Nie znamy jego stosunku do kotów. Nie polecamy go do domu z małymi dziećmi. Szukamy raczej domu, gdzie opiekunami będą dorośli ludzie. Czy znajdzie się ktoś, kto pokocha Felka? <3 Felek jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pn.-pt. 8:00-16:00; sb.-nd. 8:00-12:00) pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy 535 936 060. Do adopcji psa potrzebny jest dowód osobisty, obroża oraz smycz. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin. Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.
PłećON Wiek6 lat Wielkośćmały
kari_photo

KariMiasto: Puławy

Kari jest jeszcze szczeniakiem. Nie brakuje jej uroku, jednak jej życie do tej pory z pewnością nie było usłane różami. Może była „psem podwórkowym”, a może po prostu błąkała się gdzieś po wsiach. Kari dopiero w schronisku uczy się chodzenia na smyczy i mimo początkowego strachu z dnia na dzień idzie jej coraz lepiej. W pierwszym kontakcie jest dość nieufna – widać, że z jednej strony chciałaby być jak najbliżej ludzi, a z drugiej wciąż nie jest do końca pewna ich zamiarów. Jednak gdy kogoś lepiej pozna, wychodzi z niej prawdziwa „przylepka”, domagająca się głaskania i pchająca się na kolana ;) Podczas wyjścia na spacer Kari bardzo łatwo się ekscytuje i nakręca; próbuje gryźć smycz czy skakać na człowieka. Po kilku pierwszych minutach spaceru jej nadmierna ekscytacja zwykle mija i Kari zaczyna zajmować się węszeniem oraz innymi „psimi” sprawami. Zwykle dogaduje się z innymi psami, lubi ich towarzystwo. Nie znamy jej stosunku do kotów. Kari jest w schronisku od niedawna, jednak bardzo źle znosi zamknięcie w niewielkim boksie :( Potrzebuje cierpliwego, odpowiedzialnego opiekuna, który pomoże jej wypracować pożądane zachowania i nabrać pewności siebie. Zapewniamy, że warto dać Kari szansę <3 Kari jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pn.-pt. 8:00-16:00; sb.-nd. 8:00-12:00) pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy 535 936 060. Do adopcji psa potrzebny jest dowód osobisty, obroża oraz smycz. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin. Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.
PłećONA Wiek8 msc Wielkośćśredni
dredo_photo

DredoMiasto: Puławy

Dredo z pewnością był kiedyś słodkim, kudłatym szczeniaczkiem… niestety teraz to już starszy, niewidomy pies, z małymi szansami na adopcję :( Nie wiemy, czemu stracił wzrok ani jak wyglądało jego życie do tej pory. Trafił do schroniska z posklejaną sierścią, wychudzony oraz zaniedbany... Tutaj szybko nabrał sił. Większość dnia spędza na drzemkach w swoim boksie, czasami aż trudno go dobudzić :) Jednak na spacerach nie przypomina psiego staruszka, chętnie drepcze przed człowiekiem, dużo węszy, tarza się, zawołany podchodzi do opiekuna na głaskanie. Ze względu na to, że Dredo nie widzi, podczas spacerów trzeba mu trochę „pomagać”, przy np. ominięciu drzewa bądź wejściu na krawężnik. Oprócz tego bycie niewidomym nie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu. Dredo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Jest bardzo ufny w stosunku do nowych osób, zwykle akceptuje inne psy. Nie znamy jego stosunku do kotów. Wiemy, że Dredo to nie ideał adopcyjny… ale może jednak kogoś urzeknie ten niewidomy staruszek? Nie pozwólmy Dredo spędzić jego ostatnich lat w schronisku :( Dredo jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i zaczipowany. Nie został wykastrowany ze względu na wiek. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pn.-pt. 8:00-16:00; sb.-nd. 8:00-12:00) pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy 535 936 060. Do adopcji psa potrzebny jest dowód osobisty, obroża oraz smycz. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin. Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.
PłećON Wiek11 lat Wielkośćśredni
karmel_photo

KarmelMiasto: Puławy

Karmel to prawdziwy wulkan energii ;) Był niezbyt udaną decyzją starszych ludzi, którzy nie poradzili sobie z jego wychowaniem. Karmel jest „psim akrobatą”. Mimo swoich niewielkich rozmiarów (sięga kolana) potrafi bez problemu przeskoczyć dość wysokie ogrodzenie czy np. otworzyć drzwi, skacząc kilka razy na klamkę. Jeśli miałby zamieszkać w domu z ogrodem, ogród musi być dobrze zabezpieczony, aby uniknąć jego ewentualnych ucieczek. W Karmelu nie ma ani grama agresji, jednak jest dość „nieokrzesany”. Spacery z nim z pewnością nie należą do najwolniejszych ani nudnych :) Karmel chce wszystko zobaczyć, powąchać, jak najszybciej! Nowy opiekun będzie musiał popracować z Karmelem nad chodzeniem na luźnej smyczy, a przede wszystkim być gotowym na dłuugie spacery, które porządnie zmęczą naszego podopiecznego. Karmel zdaje się kochać wszystkich ludzi bez wyjątku, na ogół akceptuje inne psy. Nie znamy jego stosunku do kotów. Czy komuś zabiło mocniej serce na jego widok? Karmel jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pn.-pt. 8:00-16:00; sb.-nd. 8:00-12:00) pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy 535 936 060. Do adopcji psa potrzebny jest dowód osobisty, obroża oraz smycz. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin. Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.
PłećON Wiek3 lata Wielkośćmały
berta_photo

BertaMiasto: Puławy

Berta to jeden z psów, które trafiły tu "na starość" i obecnie mają już niestety małe szanse na prawdziwy dom. Jest starsza, grubiutka, nie wyróżnia się wyglądem... Zaufanie ludziom zajęło Bercie trochę czasu – pierwsze tygodnie spędzała ukryta w budzie, wychodząc tylko, gdy nikogo nie było w pobliżu. Obecnie suczka nauczyła się już życia w schronisku:) Przez większość dnia biega "luzem" po placu, towarzysząc pracownikom i wolontariuszom. Bardzo polubiła głaskanie i często sama się go domaga. Z chęcią wychodzi również na spacery ze znanymi jej osobami, zaczyna być też coraz bardziej otwarta w stosunku do obcych. Bez problemu akceptuje inne psy oraz koty. Umie zostawać sama w pomieszczeniach (nie wyje, nie niszczy, utrzymuje czystość). Wiemy, że Berta to nie adopcyjny ideał, ale może jednak ktoś zdecyduje się właśnie na nią? Berta ma ok. 12 lat. Jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i zaczipowana; ze względu na wiek nie została poddana zabiegowi kastracji. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pon-pt-08.00-16.00 i sob-ndz-08.00-12.00) pod nr telefonu 667 706 607 lub po godzinach pracy 535 936 060. Przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin. Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.
PłećONA Wiek13 lat Wielkośćśredni
zorro_photo

ZorroMiasto: Puławy

Ten piękny kocur trafił do schroniska po dość długim błąkaniu się w jedynym miejscu. Pomimo tego, że był zadbany i wykastrowany nikt nie odpowiedział na ogłoszenie o znalezieniu. Zorro na pewno miał dom, nie wiemy co było powodem tego, że stał się bezdomny. Zorro ze swoją bezdomnością radzi sobie źle. Uwielbia kontakt z ludźmi i zupełnie nie rozumie dlaczego dużą część czasu spędza w klatce. W takich sytuacjach bardzo głośno domaga się uwagi, jest gadułą. Do innych kotów podchodzi z dystansem, ale nie próbuje ich atakować. Nie jest zainteresowany towarzystwem swojego gatunku, zajmuje się zdobywaniem uwagi człowieka :) Zorro jest kochanym kocurem i mamy nadzieję, że nowy, odpowiedzialny dom znajdzie jak najszybciej. Marnuje się w schronisku! Zorro jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Test w kierunku wirusa Felv wyszedł dodatni. Szukamy dla niego domu bez innych kotów, lub z nosicielami. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pn.-pt. 8:00-16:00; sb.-nd. 8:00-12:00) pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy pod nr 535 936 060. Do adopcji kota potrzebny jest dowód osobisty oraz transporter. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin. Adoptując kota ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań kota w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie zwierzęcia może ulec zmianie.
PłećON Wiek3 lata Wielkość-
kafir_photo

KafirMiasto: Puławy

Kafir to pies, któremu nie powiodło się w życiu. Trafił do schroniska kilka lat temu. Został znaleziony w środku lasu. Okazało się, że jest zaczipowany. Właściciel opowiedział historię o tym jak oddał go na szkolenie, po tym jak pies chciał zaatakować jego dziecko. Nie wiemy na ile prawdziwa jest ta opowieść. I co Kafir robił w środku lasu, dziesiątki kilometrów od domu… Dużym wyzwaniem było wyprowadzenie Kafira z boksu. Nie wykazywał agresji w stosunku do ludzi, atakował smycz. Obecnie wychodzi na spacery z dobrze znaną sobie osobą. Gdy czuje się bezpiecznie spaceruje bez problemu. Jeżeli się zaplącze, zaczyna się denerwować, czasem znów atakuje smycz. Uspokajany głosem i opanowaniem opiekuna odpuszcza. Jest wrażliwy, bardzo mocno się przywiązuje do opiekuna. Lubi dotyk i często sam się go domaga. Boi się obcych ludzi, odstrasza ich. Potrzebuje dużo czasu, by zaufać nowej osobie. Akceptuje inne psy, dzielił wybieg z suką. Nie znamy jego stosunku do innych zwierząt. Kafir jest psem problemowym i jego adopcja nie będzie prostą sprawą. Mamy jednak nadzieję, że gdzieś w kraju znajdzie się osoba, która podejmie się tego wyzwania. Kafir bardzo źle znosi pobyt w schronisku… Kafir urodził się ok. 2016r. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska pod numerem 667 706 607, lub po godzinach 535 936 060. Opis dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych, w nowym domu zachowanie może ulec zmianie.
PłećON Wiek5 lat Wielkośćduży

SZCZĘŚCIARZE

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.