Puszatek.pl

ZWIERZAKI DO ADOPCJI

cher_photo

CherMiasto: Słupsk

Cher trafiła do schroniska w sierpniu 2013 r., adoptowana została w listopadzie 2013 r. Była w nowym domu przez ponad rok, ale niestety "właścicielka" nie dawała sobie z sunia rady i oddała ja do rodziny z dziećmi. Tam nie odnalazła się Cher i znów wróciła do pierwszej "właścicielki". Tak właśnie Cher była przekazywana z rąk do rąk, niczym zwykła zabawka, aż w końcu trafiła do schroniska. Nie wiemy co poprzednia " właścicielka" z Cher robiła, ale sunia jest teraz w bardzo złym stanie psychicznym. Cała osiwiała, a ma dopiero 3 latka, zapewne jest to wynik ciągłego stresu. Lecz co nas najbardziej przeraża to to jak zdziczała Cher. Gdy przechodzi koło ludzi podkula ogon i ucieka. Pojawiła się u niej agresja, o której kiedys nie było mowy, otóż sunia zawsze jeździła z nami na różne zbiórki. Agresję przejawia w szczególności do mężczyzn, nie da by nawet jakiś preszedł koło niej. Lecz do osób, które zna jest wspaniała ! Uwielbia dawać całusy i się przytulać. Dzisiaj na spacerku nawet weszła do wody i zaczeła sie w niej tarzać. Cher to wulkan energii i jeśli nie wybiega się przed zostaniem samej w domu zacznie rozrabiać, szczekać. Uwielbia towarzystwo psów i wszystkie zachęca do zabawy. Sunia jest bardzo skoczna, spokojnie doskoczy do 170 cm. Można to uwazać równiez za zaletę, ponieważ można ją wykorzystać do róznych psich sportów i z pewnością poradziłaby sobie na torze Agility ;) Szukamy dla Cher aktywnego domku, bez małych dzieci. Jeśli mialaby zamieszkać z mężczyzną to musi on przed adopcją min 2 razy wyjść z nią, by sunia mogła go poznać i zobaczyć jej reakcję. Nie jest to pies dla każdego. Raczej powinno „coś” zaiskrzyć pomiędzy tą oryginalną sunią a przyszłym jej opiekunem. Sunia jest po zabiegu sterylizacji, zaszczepiona i zachipowana. Osoby zainteresowane poznaniem/ adopcją Cher zapraszamy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt znajdującego się na ulicy Portowej 11 w Słupsku od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, w weekendy od 10 do 15 możesz też skontaktować się telefonicznie pod numerami telefonu: 59 842 29 59 lub 601 989 535. Nr konta: 80 1020 4649 0000 7902 0149 3816 - "na pomoc zwierzętom"
PłećONA Wiek3 lata Wielkośćmały

SZCZĘŚCIARZE

elfinka_photo

ElfinkaMiasto: Słupsk

Przez 2 lata błąkała się, nie wiadomo gdzie spała, zima czy lato a ona mieszkała na ulicy. O kim mowa ? Oczywiście o Elfince. Pomyślcie tylko jak wyglądało dotychczas jej życie. Wyjadanie ze smietników, wieczne uciekanie, bo przecież w jej oczach człowiek to wcielone zło i zapewne tylko od tej strony człowieka poznała. Sunia panicznie boi się dotyku. Gdy przebywa blisko człowieka aż cała się trzęsie, boi się nawet wtedy, kiedy ktoś się na nią patrzy. Elfinka ma ok 3 latka, a już tyle przeżyła. Od paru tygodni trwa praca z tą nieufną sunią i są już minimalne efekty. Sunia juz chętniej wychodzi na spacery. Nie gryzie smyczy jak przedtem, lecz ładnie idzie koło opiekuna z luźno opadniętym ogonkiem i poznaje otoczenie poprzez wąchanie. Elfinka boi się również różnych pojazdów. Gdy przejeżdza koło niej to najczęściej kładzie sie na ziemi i zamyka oczy. Jeszcze mnóstwo pracy z tym malutkim dzikuskiem, ale za to efekty będą wspaniałe ! Sunia wielkościowo sięga do połowy łydki i posiada szorstką sierść. Bardzo lubi towarzystwo psów, w szczególności jej kolege z bosku Polara. Sunia często bierze z niego przyklad i jak on podchodzi do wolontariuszki to ona również nieśmiało podchodzi. Mamy nadzieję że Polar pokaże Elfince, że świat nie jest taki zły i że nie wszyscy ludzie są źli. Emotikon smile Sunia jest po zabiegu sterylizacji, zaszczepiona i zachipowana. Osoby zainteresowane poznaniem/ adopcją Elfinki zapraszamy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt znajdującego się na ulicy Portowej 11 w Słupsku od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, w weekendy od 10 do 15 możesz też skontaktować się telefonicznie pod numerami telefonu: 59 842 29 59 lub 536 795 598. Nr konta: 80 1020 4649 0000 7902 0149 3816 - "na pomoc zwierzętom"
PłećONA Wiek3 lata Wielkośćmały
talia_photo

TaliaMiasto: Słupsk

Talia to młoda, bo około 4 letnia sunia. Gdy trafiła do naszego schroniska była całkowicie niedostępna i agresywna, co prawdopodobnie świadczy o tym, że jej życie nie było usłane różami. Mimo strachu widać było w jej oczach iskrę nadziei, dlatego podjęliśmy wszelkie starania, aby zresocjalizować Talie i na szczęście osiągnęło to pozytywny skutek! Dziś ta piękna sunia wobec człowieka jest uległa i choć jeszcze całkowicie mu nie ufa to pozwala się pieścić i z chęcią wychodzi na spacery. Staramy się przekonać ją, że człowiek może być dla niej oparciem i przewodnikiem. Talia jest bardzo wartościowym psem, który nie poddaje się i walczy o lepsze życie. Z psami dogaduje się świetnie, bardzo często sama zaczepia drugiego czworonoga do zabawy. Na smyczy potrafi chodzić ładnie, choć przy gwałtownych szarpnięciach przez chwile ogarnia ją strach. Talia każdego dnia staje się radośniejsza, a także pewniejsza siebie, jednak jeszcze dużo pracy przed nią. Odpowiednim dla niej właścicielem byłaby osoba z doświadczeniem w pracy ze skrzywdzonymi zwierzętami, chcąca poświęcić jej trochę więcej czasu i energii. Wierzymy, że gdy zaufa nowemu opiekunowi stanie się jego wiernym i oddanym towarzyszem na dobre i na złe. Kontakt w sprawie adopcji: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, weekendy od 10 do 15 pod numerami telefonu: 59 842 29 59 lub 601 989 535. Nr konta: 80 1020 4649 0000 7902 0149 3816 - "na pomoc zwierzętom"
PłećONA Wiek4 lata Wielkośćśredni

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.