Puszatek.pl

ZWIERZAKI DO ADOPCJI

ptyś_photo

PtyśMiasto: Kielce

Ptyś To nieuchwytny do niedawna uciekinier, który przez wiele miesięcy nie pozwalał się schwytać. Na początku zupełnie nie znał smyczy. Teraz Ptyś chętnie chodzi na spacery, choć jeśli coś go wystraszy, potrzebuje chwili czasu na to, żeby dalej kontynuować wędrówkę. W przypadku spacerów z Ptysiem należy zachować ostrożność, to bardzo mądry i sprytny psiak:) Jego socjalizacja jest na bardzo dobrym etapie, Ptyś jest chętny do kontaktu z ludźmi, wystawia brzucho do głaskania i poddaje się człowiekowi, nie ma w nim grama agresji. Jest psem bardzo uległym, ustalił już kto i kiedy daje smaczka i to że miska codziennie jest pełna. Aktualnie ćwiczy coraz dłuższe spacery i wesoło merda przy tym ogonem, otuchy dodają mu inne suczki. Życie na wolności nauczyło go radzenia sobie w każdych warunkach, więc i tu w schronisku dzielnie prze do przodu. Dla Ptysia najchętniej szukamy mieszkania w bloku. Obawiamy się, że w przypadku domku z podwórkiem, Ptyś przy pierwszej okazji uciekłby przeskakując przez płot. Musiałby być wypuszczany na podwórko wyłącznie na lince w obecności człowieka. Mieliśmy już okazję zobaczyć, że praktycznie żadna przeszkoda nie jest dla niego niemożliwa do pokonania. Mimo całej sympatii do ludzi Ptyś średnio akceptuje inne psiaki, akceptuje nienachalne suczki, które są dla niego dużym wsparciem. Mocno wierzymy, że gdzieś czeka na niego wygodna kanapa wraz z kochającym, odpowiedzialnym człowiekiem. Data urodzenia: ~2014 Waga: 13,5kg
PłećON Wiek7 lat Wielkośćduży
burłaj_photo

BurłajMiasto: Kielce

Burłajek to średniej wielkości pies w typie amstaffa, który trafił do nas z ulicy Biesak. Burłaj od samego początku wykazuje agresję w stosunku do ludzi, na początku zachowywał się tak jak by nigdy nie był przez nikogo głaskany, dotykany, nie znał i nie rozumiał też zupełnie smyczy na którą reagował dużą agresją. Jest typowym psim indywidualistą - ma być tak jak on chce - w innym przypadku następuje atak. To pies z naprawdę trudnym charakterem i nowy właściciel będzie musiał się z tym liczyć i mieć świadomość tego. Praca z Burciem trwa już dosyć długo, są już pierwsze postępy, kilka tygodni zajęło nam samo przyzwyczajanie go do smyczy - teraz jesteśmy w stanie wyprowadzić go na spacer chociaż dalej bywają problemy przy zapinaniu/odpinaniu. Chyba nigdy nie nosił obroży i dotykanie jego szyi jest dla niego czymś zupełnie nieznanym. Kilku z opiekunów złapało z nim bardzo fajny kontakt - Burłaj sam wpycha się na kolana i prosi o głaski - jednak to wszystko również musi być kontrolowane, żeby nie przeładowywać go emocjami z którymi ma niestety problem :( Schronisko nie jest dla niego dobrym miejscem, szczekanie psów, dużo obcych ludzi... A Burcio najlepiej odnalazł by się w domu z ogrodem bez innych zwierząt. Absolutnie nie nadaje się również do domu z dziećmi. Burłaj wymaga konsekwentnego i stanowczego prowadzenia to typ psa, który lubi dominować i jasno pokazuje kiedy coś mu się nie podoba. Opiekunowie cały czas z nim pracują, pies robi naprawdę duże postępy jednak jest to dopiero początek drogi jaką trzeba będzie przepracować z Burciem. Osoby zainteresowane jego adopcją na pewno będą musiały wielokrotnie odwiedzić go w schronisku i stopniowo zacząć wychodzić z nim na spacery. Burłaj to dobry pies tylko nie nauczony kontaktu z człowiekiem lub kiedyś bardzo mocno skrzywdzony... :( Jest już po zabiegu kastracji. Z góry uprzedzamy, że wszystkim "znafcom" "daj mi Pani tego psa, tydzień u mnie i się nauczy", "mnie psy lubią i żaden pies mnie nigdy nie ugryzł" serdecznie dziękujemy. Szukamy naprawdę odpowiedzialnych osób , które mają doświadczenie z tego typu psami, które chcą pracować z psem i którym naprawdę będzie na nim zależało. Data urodzenia: ~2013 Waga: 17kg Więcej informacji o zwierzaku można uzyskać, kontaktując się z biurem Schroniska pod nr tel.: 41-361-67-24.
PłećON Wiek7 lat Wielkośćśredni
smerfik_photo

SmerfikMiasto: Kielce

SMERFIK to psiak, który trafił do nas z Białogonu. Psiak został przygarnięty przez bezdomnego Pana, który sam potrzebował pomocy... Kiedy w końcu tą pomoc otrzymał, musiał rozstać się ze swoim czworonożnym przyjacielem. Smerfik początkowo zupełnie nie rozumiał sytuacji w jakiej się znalazł. Mnóstwo obcych ludzi i pełno innych psów dookoła... Z lęku zrodziła się agresja... Nie pozwolił zabierać się na spacery, unikał kontaktu z ludźmi. Smerfik cały czas liczył na to, że lada moment pojawi się jego Pan, który dzielił się z nim jedzeniem i u którego boku czuł się bezpiecznie. Mijały kolejne dni, Smerfik powoli tracił nadzieję. W końcu zapomniał o swojej przeszłości i postanowił dać sobie szansę na nowy dom... Przestał być wrogo nastawiony do opiekunów i z dnia na dzień przekonywał się do nich. Założenie obroży, głaskanie i pierwsze spacery to początek jego drogi... Aktualnie Smerfik jest psiakiem kochającym kontakt z człowiekiem ( podczas sprzątania cały czas próbuje rozdawać buziaki :D ) i uwielbiającym spacery - bardzo ładnie chodzi na smyczy! Nie toleruje niestety innych psów ani kotów dlatego w nowym domku musi być jedynakiem. Smerfik będzie idealnym stróżem i świetnym przyjacielem! Najlepszy byłby dla niego domek z ogrodem. Jest średniej wielkości psiakiem. W schronisku przebywa od 2016 roku. Smerfik ma problemy ze stawami, dostaje suplementy. Jest też na karmie typu Light. Data urodzenia: ~2010 Waga: 25kg Więcej informacji o zwierzaku można uzyskać, kontaktując się z biurem Schroniska pod nr tel.: 41-361-67-24.
PłećON Wiek10 lat Wielkośćduży

Puszatek.pl wspiera bezdomne zwiarzaki, m.in. takie jak kot i pies w znalezieniu domu, przeważenie tym które przebywają w schronisku. Niesiemy pomoc, aby połączyć zwierzaka z nowymi właścicielami.